Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

70 lat kapłaństwa abp. Ignacego Tokarczuka

- Obok obiektów sakralnych tworzył się żywy Kościół, a w walce z tym żywym Kościołem władze skazane były na porażkę i rzeczywiście przegrały z nim. Był to fenomen na skalę Kościoła powszechnego, który w ciągu zaledwie ćwierćwiecza przyniósł tak wielkie owoce, że najśmielsze wyobrażenia ludzkie nie mogły tego przewidzieć – mówił o posłudze jubilata w swoim kazaniu bp Edward Frankowski. Uroczystości jubileuszowe 70-lecia kapłaństwa arcybiskupa seniora Ignacego Tokarczuka odbyły się 24 czerwca w archikatedrze przemyskiej, uczestniczył w nich burmistrz Andrzej Wyczawski wraz z zastępcą Bogdanem Wołoszynem.

Mszy św. z udziałem jubilata przewodniczył abp Józef Michalik, a kazanie wygłosił bp Edward Frankowski z Sandomierza. Specjalny list dla arcybiskupa seniora wystosował Benedykta XVI. „Wraz z Tobą dziękuję Bogu za dar Chrystusowego kapłaństwa, za wszelkie dobro, które zaistniało w sercach ludzkich dzięki Twojej posłudze, sprawowanej gorliwie i ofiarnie" - napisał papież. Głos zabrał również abp Józef Michalik Podkreślał jego wierną służbę Kościołowi, często związaną nawet z zagrożeniem życia. Na zakończenie przemówił sam jubilat. - Dziękuję młodzieży, społeczeństwu, biskupom, wszystkim kapłanom, bo wszędzie miałem pomoc i oparcie. Na każdego mogłem liczyć. W dniu mojego jubileuszu pragnę wam wszystkim podziękować, bo to jest moje zobowiązanie wobec wszystkich, nie tylko na ziemi przemyskiej, ale w Polsce - mówił abp Tokarczuk.

Gratulacje i życzenia jubilatowi złożyli kapłani oraz zaproszeni goście. Burmistrz Andrzej Wyczawski złożył na ręce arcybiskupa, Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia okolicznościowy list gratulacyjny, w którym pisze m.in.: - ...składam staropolskie Bóg zapłać za płomień wiary i odwagę, jakie pobudzały do obrony wiary i wartości chrześcijańskich.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(25.06.2012 | aktualizacja 26.06.2012 03:22)
Fot. Monika Polita
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31