Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wizyta delegacji miast partnerskich

Obchody Dni Jarosławia były znakomitą okazją do zacieśnienia wzajemnych kontaktów między Jarosławiem a partnerskimi miastami na Słowacji, w Republice Czeskiej i na Ukrainie.

Tradycją współpracujących ze sobą samorządów ościennych krajów jest uczestniczenie w święcie miasta. Z tej okazji, podczas Dni Jarosławia, na zaproszenie burmistrza gościły delegacje z Michaloviec i Humennego (Słowacja), Vyškova (Czechy) i Użgorodu (Ukraina).

Goście z partnerskich miast mieli okazję zwiedzić Jarosław i jego okolice, uczestniczyć w atrakcjach Dnia Jarosławia, m.in. wysłuchać koncertu Lady Pank, a przede wszystkim omówić szczegóły obecnej i dalszej współpracy. Służyć temu miało sobotnie (23 czerwca) spotkanie zaproszonych gości z władzami Jarosławia. Ci, którzy gościli w naszym mieście po raz pierwszy mieli okazję poznać historię miasta, jego kupieckie tradycje, a także jego obecny potencjał podczas multimedialnej prezentacji przedstawionej przez burmistrza Andrzeja Wyczawskiego. - Chciałbym, by nasza współpraca się rozwijała i poszerzała na poszczególne jednostki: szkoły, placówki kulturalne, spółki miejskie, policję, straż pożarną, straż miejska, itp. - podkreślał burmistrz.

Spotkania w dniach od 21 do 24 czerwca były także okazją do omówienia wspólnych projektów unijnych. Burmistrz A. Wyczawski wraz z naczelnik wydziału inwestycji miejskich Agnieszką Bukową-Jedynak oraz z naczelnikiem wydziału inwestycji z Użogordu Olgą Traviną rozmawiali o wnioskach dotyczących zagospodarowania podziemi pod kamienicami: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów; budowy sieci kanalizacyjnej oraz modernizacji stadionu szkolnego. Powodów do radości nie brakowało, ponieważ podczas pobytu w Jarosławiu, zarówno samorząd Jarosławia, jak i Użgorodu, otrzymał potwierdzenie o zakwalifikowaniu się wniosków do kolejnego etapu.

Burmistrz omówił także szczegóły projektu z zakresu turystyki planowanego z samorządem słowackiego miasta Humenne. Przypomnijmy, że oba miasta zrealizowały już wspólny wniosek w 2010 r. pn. „Zielone Dziedzictwo - Parki Jarosławia i Humennego", dzięki któremu park przy ul. Czesławy Puzon ps. „Baśka" został poddany modernizacji.

Pobyt gości z partnerskich miast był także okazją do prezentacji jarosławskich firm. Zakłady Mięsne „Sokołów" przygotowały dla zagranicznych gości degustację swoich wyrobów.

Magdalena Rożek
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(26.06.2012 | aktualizacja 26.06.2012 12:25)
Oficjalne spotkanie w Sali Lustrzanej. | Fot.  M. Rożek
Oficjalne spotkanie w Sali Lustrzanej.
Fot. M. Rożek
Archiwum
Listopad 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30