Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Młodzież z Jarosławia w Republice Czeskiej

W dniach 4 – 12 sierpnia br. w Ośrodku Wypoczynkowym Baldovec pod Vyškowem w Republice Czeskiej odbył się Międzynarodowy Obóz Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich.

Uczestnikami obozu byli młodzi  mieszkańcy czeskiego Vyškowa, słowackich Michaloviec oraz Jarosławia. Miasto Jarosław reprezentowała grupa dziesięciu najzdolniejszych i wyróżniających się uczniów szkół gimnazjalnych.

Program obozu jaki przygotowali jego organizatorzy był ukierunkowany na aktywność sportową, zajęcia na świeżym powietrzu.

Do dyspozycji uczestników były m.in. rowery, paintball, basen, boiska do gry w tenisa, siatkówkę, oraz liczny sprzęt w ramach parku linowego.

Organizowane były liczne zajęcia integracyjne, literackie, sportowe czy quizy. 

Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów tj. partnerskie miasto Wyškow była piesza wędrówka do wąwozu Macochy w Morawskim Krasie położonym ok. 40 km od Brna. Występują w nim liczne jaskinie w tym najdłuższa  jaskinia Punka.

Zwiedzanie jaskini połączone było z przejażdżką motorówką po podziemnej rzece Punkwie. Podczas przejażdżki uczestnicy zwiedzili Masarykowe pomieszczenie, które należy do najpiękniejszych jaskiniowych pomieszczeń Morawskiego krasu. Przechadzali się po ogromnych pomieszczeniach i korytarzach z naciekowym wystrojem na dno światowej sławy przepaści Macocha.

Celem wymiany młodzieży było przełamanie barier kulturowych, psychologicznych i językowych, między uczestnikami z Polski, Słowacji, Czech poprzez  współpracę i rywalizację pomiędzy obozami , na które zostali podzieleni uczestnicy już w pierwszym dniu pobytu.

Udział w obozie był bardzo atrakcyjną formą spędzenia kilkunastu dni wakacji a także nagrodą za wysokie wyniki w nauce.

Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(03.09.2012 | aktualizacja 07.09.2012 23:38)
Fot. Rafał Żelazo
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30