Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2012 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spotkanie przewodników

W ubiegły weekend odbyło się V Spotkanie Samorządu Przewodników województwa podkarpackiego. 17 listopada, w oficjalnej części spotkania w jarosławskim Ratuszu uczestniczył burmistrz Andrzej Wyczawski.
Fot. Monika Polita
Podziękowanie za wspieranie działalności JSPTiPW burmistrzowi Andrzejowi Wyczawskiemu składa Ryszard Nykun.
Podziękowanie za wspieranie działalności JSPTiPW burmistrzowi Andrzejowi Wyczawskiemu składa Ryszard Nykun.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania.
Nadanie im. Stanisława Galika jednej z ulic. | Fot.  Patryk Górecki
Nadanie im. Stanisława Galika jednej z ulic.
Fot. Patryk Górecki

W sobotę salę narad wypełnili przewodnicy z Jarosławia, Zamościa, Sanoka, Krosna i innych miast Podkarpacia ubrani w swoje charakterystyczne czerwone bluzy. W tym dniu obchodzony był ponadto podwójny jubileusz - 10 lat Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, a zarazem 56 lat przewodnictwa w Jarosławiu.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość poznać historię Stowarzyszenia oraz przewodnictwa w Jarosławiu, przedstawiła ją wiceprezes JSPTiPW Zdzisława Bachanek. Część oficjalna nie mogła obyć się bez gratulacji, podziękowań i jubileuszowych życzeń. Dziękowano prezesowi Stowarzyszenia - Ryszardowi Nykunowi, ale dziękował też sam prezes, który skierował do burmistrza Andrzeja Wyczawskiego następujące słowa:  „Wyrażamy swoją wdzięczność za promowanie i wspieranie działalności Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek. Doceniamy i  przyjmujemy z wielką radością każde działanie które przyczynia się do ukazywania i promowania walorów turystycznych Jarosławia. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc".

Po spotkaniu w Ratuszu uczestnicy pojechali w trasę przez Miękisz Stary, Tuchlę, Chotyniec podziwiając „Piękno w drewnie zamknięte".

Dzień wcześniej odbyło się uroczyste nadanie im. Stanisława Galika jednej z ulic. Stanisław Galik był przewodnikiem turystycznym i instruktorem krajoznawstwa regionu, a z wnioskiem do Rady Miasta Jarosławia o nadanie właśnie takiego imienia zwróciło się jarosławskie Stowarzyszenia.

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(19.11.2012 | aktualizacja 20.11.2012 10:18)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30