Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dni Jarosławia z Andrzejem Piasecznym

Za nami największa w tym roku impreza kulturalna na Rynku. 22 i 23 czerwca tysiące jarosławian świętowało dni miasta, nie brakowało atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Prawdziwą ucztą muzyczną pierwszego wieczoru był koncert Andrzeja Piasecznego, a drugiego Wędrownych Gitar.

W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyjała wspólnemu świętowaniu. Już od wczesnych godzin popołudniowych rynek zamienił się w barwny plac zabaw, na którym królowały zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne, koloseum; przyciągały stoiska z wyrobami rękodzielniczymi oraz wielki kocioł kwaśnicy z Sokołowa przygotowywanej przez Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego. 

Nie brakowało konkursów dla dzieci i dorosłych, występów tancerzy Szkoły Tańca Dance Center oraz dobrej muzyki w wykonaniu zespołów Muzyczny Zaułek i Krusher. Kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru był wyjątkowy koncert Andrzeja Piasecznego. Artysta zaśpiewał piosenki m.in. z płyty „Spis rzeczy ulubionych", którą współtworzył z Sewerynem Krajewskim. Jarosławianie usłyszeli też starsze przeboje w nowych aranżacjach, a na koniec fragment utworu, który razem z nową płytą mamy nadzieję ukaże się już niedługo. Muzycznym nawiązaniem do sobotniego koncertu był występ gwiazdy niedzielnego wieczoru, Wędrownych Gitar. To jedyna grupa w Polsce popularyzująca utwory oraz brzmienie  zespołu Czerwone  Gitary z okresu, gdy jego skład tworzyli: Krzysztof Klenczon,  Seweryn Krajewski, Bernard Dornowski, Jerzy Skrzypczyk oraz Jerzy Koszela, jak również promująca własne kompozycje  utrzymane  „w  klimacie  Czerwonych  Gitar". Poza tym drugi dzień imprezy na rynku miał charakter pikniku rodzinnego z dużą ilością gier i zabaw, występów tancerzy Szkoły Tańca „Takt" oraz muzyki zespołu Exit Rock. 

Organizatorzy Dni Jarosławia zadbali również o edukację najmłodszych. W ramach programy „Prowadzę-jestem trzeźwy" 23 czerwca dzieci oraz dorośli przez pokazy, zabawy i konkursy mieli możliwość zetknięcia się z tematem poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Chętni mogli wziąć udział w „próbie stewarda" (jeździe samochodem z piłeczką tenisową na masce), jeździe slalomem taczkami w alkogoglach oraz doświadczyć wrażeń jakie dawała jazda w symulatorze zderzeń (uderzenie w przeszkodę z prędkością 30 km/h). Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia i Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu. Pojazdy do prezentowanych pokazów (samochody osobowe, motocykle, quady) wraz profesjonalną obsługą, udostępnił właściciel szkoły nauki jazdy „Wiraż", Wacław Ochota. W trakcie imprezy członkowie jednostki strzeleckiej z Jarosławia rozdawali okolicznościowe ulotki programu „Prowadzę - jestem trzeźwy" oraz gadżety. Przedsięwzięcie, realizowane przez Urząd Miasta Jarosławia - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie z Centrum Kultury i Promocji stanowi jeden z istotnych elementów profilaktyki w ramach programu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego pn. „Bezpieczny Jarosław".

W ogranizację  tegorocznej imprezy włączyło się wiele instytucji i firm. W ramach Dni Jarosławia odbył się m.in. Dzień Dawcy Szpiku dla Dominika Jasiłka z Widnej Góry i innych, ponadto "Ogólnopolska Noc Profilaktyki", której częścią był happening zryw WOLNYCH SERC oraz punkty konsultacyjne na temat uzależnień z fachową pomocą ekspertów, policjantów i pedagogów. Z kolei Multifarb, 22 czerwca zorganizował konkurs plastyczny z nagrodami pt. „Jarosław w przyszłości oczami dzieci", można było również obejrzeć na rynku wybrane modele marki KIA oraz umówić się na jazdę testową.

Organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Więcej zdjęć z koncertu Andrzeja Piasecznego - TUTAJ oraz pozostałych atrakcji Dni Jarosławia 2013 - TUTAJ. Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(28.06.2013 | aktualizacja 28.06.2013 14:35)
Tysiące jarosławian na koncercie Andrzeja Piasecznego. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Tysiące jarosławian na koncercie Andrzeja Piasecznego.
Fot. Małgorzata Młynarska
22.06.2013 - gwiazdą wieczoru Andrzej Piaseczny...
22.06.2013 - gwiazdą wieczoru Andrzej Piaseczny...
Tancerze Szkoły Tańca "Dance Center"...
Tancerze Szkoły Tańca "Dance Center"...
Fot. Witold Ilić (7)
Fot. Irmina Kardaszyńska (6)
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31