Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2013 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wczesna nauka czytania – szkolenie w MP 9

Szkolenie nt. Symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania wg koncepcji prof. Jagody Cieszyńskiej odbyło się 23 września w Miejskim Przedszkolu Nr 9. Warsztaty zostały zorganizowane dla nauczycieli wychowania przedszkolnego z terenu miasta i powiatu.
Fot. Archiwum MP 9

Szkolenie poprowadziła Katarzyna Sedivy - doktorantka  Uniwersytetu Pedagogicznego z Krakowa, która współpracuje  z  prof. Jagodą Cieszyńską - autorką metody symultaniczno-sekwencyjnej. Organizatorem spotkania była dyrektor MP9 Agata Kolasa-Skiba.

Metoda symultaniczno-sekwencyjna wczesnej nauki czytania jest metodą sylabową, opartą na najnowszych badaniach neuropsychologicznych i na wieloletnich doświadczeniach terapeutycznych i logopedycznych prof. Cieszyńskiej. Jest skutecznym sposobem nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wykorzystuje wiedzę o sekwencyjnych zdolnościach lewej półkuli mózgowej przy równoczesnym korzystaniu z symultanicznych sposobów przetwarzania bodźców językowych półkuli prawej. Wszystkie zadania opierające się na pracy prawej półkuli mózgowej (globalne rozpoznawanie samogłosek, wyrażeń dźwiękonaśladowczych, rzeczowników w mianowniku) mają na celu wzbudzanie motywacji dziecka do nauki czytania oraz przeprowadzane są w taki sposób, aby jak najszybciej przejść do czytania analityczno-sekwencyjnego, lewopółkulowego.

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(26.09.2013 | aktualizacja 26.09.2013 10:28)
Archiwum