Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Czas na zdrowie”

To hasło majówki promującej zdrowy tryb życia, która 21 maja zorganizowana została w Szkole Podstawowej nr 7. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE” i skierowane zostało do uczniów klas trzecich jarosławskich szkół podstawowych.
Fot. Monika Polita

Majówka była okazja do zabawy, szaleństwa na świeżym powietrzu, ale dała dzieciom również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych oraz artystycznych. Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego. Fani sportu wykazali się sprawnością ruchową biorąc udział w rozgrywkach sportowych oraz turnieju piłki nożnej. Miłośnicy ekologii oraz uczniowie utalentowani plastycznie wzięli udział w konkursach wiedzy ekologicznej i konkursie plastycznym.

Dzięki uprzejmości Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu dzieci miały możliwość  nie tylko obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy, mogły nabyć praktyczne umiejętności z ratownictwa, zdobywając tytuł „Małego Ratownika", a także wziąć udział w konkursie „Pierwsza pomoc". Odbył się również turniej wiedzy o ruchu drogowym oraz budzące ogromny entuzjazm dzieci konkursy: „Mam talent" i „Przebieramy się za owoce i warzywa".

Młodzież z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących przygotowała dla uczestników imprezy owocowe i warzywne przysmaki. Dodatkową atrakcją był plac zabaw, a na nim dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiła się kolejka chętnych.

Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia, które wręczył Zbigniewowi Guzowskiemu, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Małgorzata Bórzyńska, z tej komisji - koordynatorzy akcji „Uzależnieniom mówimy NIE".

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(27.05.2014 | aktualizacja 27.05.2014 11:43)
Archiwum
Grudzień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31