Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Uczennica z Jarosławia wśród najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia

24 maja br. w Rzeszowie, podczas gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego najzdolniejsza młodzież województwa podkarpackiego otrzymała nagrody za szczególne osiągnięcia w nauce. Wśród 25 wybitnie uzdolnionych uczniów znalazła się Anna Matrejek - uczennica Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.
Gratulacje Annie Matrejek składa Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty. | Fot.  archiwum Starostwa Powiatowego w Jarosławiu
Gratulacje Annie Matrejek składa Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty.
Fot. archiwum Starostwa Powiatowego w Jarosławiu
Uczennice z Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek laureatkami XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego... | Fot.  Jacek Kaliciak
Uczennice z Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek laureatkami XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego...
Fot. Jacek Kaliciak

Anna Matrejek - uczennica Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu znalazła się w gronie najzdolniejszej młodzieży województwa podkarpackiego. Została wyróżniona za szczególne osiągnięcia głównie w zakresie nauk ścisłych, zwłaszcza matematyki, fizyki i chemii. Nagrody ufundowane przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wybitnie uzdolnionym uczniom zostały wręczone 24 maja br., podczas gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Anna Matrejek nie jest jedyną uczennicą Prywatnego Gimnazjum ss. Niepokalanek, która w ostatnim miesiącu przyniosła chlubę swojej szkole. Cztery inne uczennice zostały laureatkami XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego poświęconego Marszałkowi Piłsudskiemu, zorganizowanego przez Związek Piłsudczyków z okazji 100. rocznicy Legionowego Czynu Niepodległościowego. Julia Kaliciak i Kamila Machała z kl. II zajęły ex quo I miejsce w kategorii literackiej, natomiast Julia Piotrów z kl. II i Aleksandra Pikuła z kl. I otrzymały wyróżnienia w tej samej kategorii. Podsumowanie konkursu odbyło się 12 maja br. w Warszawie, w ramach centralnych obchodów 79. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. Specjalnym gościem była Karolina Kaczorowska, małżonka ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej śp. Ryszarda Kaczorowskiego, która podzieliła się z młodzieżą swoimi wspomnieniami.

Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(29.05.2014 | aktualizacja 02.06.2014 09:14)
Archiwum
Grudzień 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31