Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu

Młodszy inspektor Ryszard Kornaga został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu. Oficer sprawujący do tej pory funkcję szefa przeworskiej Komendy, został mianowany na to stanowisko 7 lipca br. przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dzisiaj, 8 lipca odbyła się uroczysta odprawa kierownictwa jednostki z udziałem m.in. zastępcy burmistrza Bogdana Wołoszyna.
Dzisiaj (8 lipca), podczas uroczystej odprawy kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, został przedstawiony nowy komendant jednostki. Po rezygnacji, ze względu na zły stan zdrowia, dotychczasowego szefa jarosławskiej Policji mł. insp. Grzegorza Śmiecha, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji powołał na to stanowisko mł. insp. Ryszarda Kornagę. Akt mianowania odczytał zastępca PKWP insp. Sławomir Szczupak. W uroczystości uczestniczył m.in. zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn, który przypomniał bardzo dobre dotyczczasowe relacje samorządu miejskiego z Policją. - Mam nadzieję, że nasza współpraca zacznie się owocnie i będzie trwała tak jak do tej pory, za co szczególnie gorąco dziękuję wszystkim pracownikom jarosławskiej Komendy - podkreślił.
Nowy komendant jest oficerem z 28-letnim doświadczeniem zawodowym, również na stanowiskach kierowniczych. Do tej pory pełnił funkcje m.in. Zastępcy Komendanta Powiatowego w Lubaczowie, Komendanta Powiatowego w Brzozowie, a od grudnia 2013 r. dowodził jednostką w Przeworsku.
Małgorzata Młynarska
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(08.07.2014 | aktualizacja 09.07.2014 08:05)
Akt mianowania insp. Ryszarda Kornagi odczytał insp. Sławomir Szczupak, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. | Fot.  Małgorzata Młynarska
Akt mianowania insp. Ryszarda Kornagi odczytał insp. Sławomir Szczupak, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum