Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Międzynarodowy letni obóz miast partnerskich na Słowacji

W słowackim mieście Kaluža w dniach 4-13 lipca 2014 r. odbył się Międzynarodowy Letni Obóz Młodzieży z miast partnerskich: Jarosławia, Michaloviec (Słowacja) i Vyškova (Czechy).

Wyjazd ten odbył się w ramach wieloletniej współpracy międzynarodowej pomiędzy w/w miastami partnerskimi. Organizatorem obozu było słowackie miasto Michalovce, na czele z jego burmistrzem, Viliamem Záhorčákiem. Ze strony polskiej uczestnikami letniego wypoczynku była młodzież z jarosławskich szkół gimnazjalnych, odznaczająca się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz zaangażowaniem w życie szkoły.

Młodzież została zakwaterowana w Hotelu Granit z pięknym widokiem na Zemplínską Širavę i wulkaniczne pasmo Vihorlatské Vrchy. Do dyspozycji uczestników był m.in.  basen i plaża hotelowa, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, tenis ziemny i golf.

 

Podczas pobytu młodzież miała możliwość realizacji niezwykle bogatego w różne atrakcje programu. Były wycieczki do Michaloviec (zwiedzanie centrum miasta), Humennego (zwiedzanie skansenu), czy Košic, gdzie zwiedzano m.in. katedrę św. Elżbiety - najwspanialszy zdaniem przewodnika zabytek miasta, a zarazem największy kościół Słowacji, gdzie znajduje się krypta Franciszka Rakoczego, Wieżę Urbana - wolno stojącą dzwonnicę katedralną. Młodzież była także w Sninie (Sninské rybníky - bio-kąpielisko). Ponadto w programie była piesza wyprawa zakończona rejsem statkiem po jeziorze oraz liczne zajęcia integracyjne, plastyczne, sportowe czy quizy. Młodzież miała okazję skorzystać z basenu Terma Park oraz toru saneczkowego.

Pobyt na Zemplinskiej Širavie był bardzo atrakcyjną formą spędzenia kilkunastu dni wakacji, podczas których dopisywała pogoda.

Obóz był okazją do poznania języków, kuchni, obyczajów sąsiednich partnerskich miast i państw, pokonania granic kulturowych i komunikacyjnych, a także nawiązania nowych znajomości - nie tylko na ten czas, ale i po zakończeniu obozu.

 

Zapraszamy do obejrzenia obozowego fotoreportażu  (fot. organizator/Rafał Żelazo)

 

Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
Urzędu Miasta Jarosławia
(15.07.2014 | aktualizacja 15.07.2014 11:16)
Centrum Michaloviec
Centrum Michaloviec
Katedra św. Elżbiety
Katedra św. Elżbiety
Turniej siatkówki - I miejsce dla drużyny z Jarosławia
Turniej siatkówki - I miejsce dla drużyny z Jarosławia
Molo
Molo
Przed muzeum w Humennem
Przed muzeum w Humennem
Siedziba władz miasta Michalovce
Siedziba władz miasta Michalovce
Termal-park
Termal-park
Wieża Urbana | Fot.  organizator/Rafał Żelazo
Wieża Urbana
Fot. organizator/Rafał Żelazo
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30