Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2014 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Tylko jedno zdjęcie” – tylko jeden miesiąc …

Niewiele ponad miesiąc czasu zostało do zakończenia przyjmowania prac uczestników 7 Międzynarodowych Konfrontacji Fotograficznych „Tylko Jedno Zdjęcie 2014”, które organizowane są w Jarosławiu. Termin upływa nieodwołalnie 8 września br.

W myśl regulaminu konkurs jest otwarty dla amatorów i profesjonalistów z całego świata. Tematyka prac dowolna. Zgłoszenie przesyła się wraz ze zdjęciem konkursowym w formie elektronicznej lub pocztowej. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia oraz pozostałe informacje na stronie: www.mok-jar.pl/tylkojednozdjecie/.

Konfrontacje Fotograficzne zostały wznowione w 2008 roku. Podobnie jak przed laty organizowane są przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia, Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacji „Fotografia dla Przyszłości" i co najważniejsze Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP.  Organizatorzy od 1996 roku z przerwami starali się o uzyskanie tego patronatu i udało się to niewątpliwie przy ogromnym wsparciu wspomnianej już prestiżowej Organizacji Fotograficznej - „Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej", która wysoko oceniła przeprowadzenie Konfrontacji przez ostatnie lata. Trzeba nadmienić, że jest to dla Organizatorów olbrzymie wyróżnienie, które w znaczący sposób podnosi rangę konkursu, a tym samym staje się wizytówką kulturalną Ośrodka i służy promocji samego Miasta Jarosławia!
Celem konkursu są konfrontacje postaw twórczych fotografików polskich i zagranicznych, jak również osób, które zawodowo oraz amatorsko zajmują się fotografią.
Ukazanie współczesnych tendencji i kierunków rozwoju fotografii, dokonaniu wyboru tej jednej najlepszej zdaniem artysty pracy, co nie jest wcale łatwym jak się okazuje zadaniem.

Z roku na rok poszerza się grono osób zainteresowanych udziałem w konfrontacjach zarówno w Polsce jak i za granicą. W ubiegłorocznej edycji 2013 r. wzięło udział dwustu artystów z 23 państw! Efektem finałowym jest miesięczna ekspozycja najlepszych, nagrodzonych i wyróżnionych fotografii w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.  

 

Źródło: www.mok-jar.pl/tylkojednozdjecie/

Monika Polita
Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
(31.07.2014 | aktualizacja 31.07.2014 07:25)
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30