Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2006 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

JAROSŁAW OCZAMI MŁODYCH

Zamknięte w ramy zdjęcia ciekawe miejsca Jarosławia widnieją w atrium klasztoru oo. dominikanów. Wszystko za sprawą grupy młodych osób, które zatrzymały w kadrze piękne zaułki, ciekawe postacie i chwile z życia miasta...

Kilkadziesiąt zdjęć jarosławskich ciekawych miejsc od piątku 24 listopada br. podziwiać można w atrium klasztoru oo. dominikanów. Wystawa jest efektem warsztatów fotograficznych, jakie zorganizowane zostały z inicjatywy młodej fotografik Oli Jachimskiej oraz ojca Marcina Barańskiego OP - opiekuna duszpasterstwa młodzieży dominikańskiej "BASZTA".

Zatrzymane w kadrze momenty z życia Jarosławia i jego mieszkańców świetnie współbrzmią z cennymi freskami ręki Adama Swacha, które zdobią atrium klasztorne. Połączenie świeżego, pełnego zapału fotografowania i zachwytu nad spowszednianymi na co dzień miejscami, to cechy wyróżniające tę ekspozycję od wielu innych dotychczasowych. Jak powiedział Tadeusz Jamróz na wernisażu: " Wiele z tych zdjęć jest pięknych, ukrywa artystyczny potencjał, jaki w sobie nosicie. Gratuluję Oli pomysłu, a ojcom dominikanom dziękuję za otwarcie serc dla młodzieży".

Młodzi artyści z wrażliwością właściwą swojemu wiekowi uchwycili codzienne chwile miasta. Na wystawie znalazły się sfotografowane zakamarki, na które zwykle nie zwracamy uwagi śpiesząc się do pracy, czy szkoły...

Dla Oli Jachimskiej fotografia jest pasją, sposobem na życie i oglądanie rzeczywistości i tym zaraziła wielu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy podczas warsztatów fotograficznych z m.in. Krzysztofem Peszko, Ewą Kłak - Zarzecką, Henrykiem Góreckim, Ryszardem Michno, Tadeuszem Jamrozem i Januszem Iwaszkiem odkrywali tajemnice dobrej fotografii.

Zdjęcia wystawili: Gosia Gilarska, Karolina Gliniecka, Ania Golańska, Gosia Golańska, Asia Hołyszko, Jola Hubicka, Maciek Śmiełowski, Ola Jachimka, Kamila Kostecka, Irek Kowal, Michał Mach, Marcin Mituś, Filip Polit, Paweł Popczyński, Gosia Solecka, Krzysiek Stępak, Kacper Strączkowski, Mateusz Wójtów, Agata Żyliński.

Jak się okazuje podczas warsztatów zawiązało się wiele przyjaźni pomiędzy młodymi, wspólnie zamierzają kontynuować swoją przygodę z aparatem i już mają pomysły na kolejne działania.

Iwona Międlar Biuro Prasowe UM
Jarosławia
(28.11.2006 | aktualizacja 29.11.2007 22:19)
Ola Jachimska, przeor o. Jakub Kruczek OP (po środku), o. Marcin Barański OP duszpasterz młodziezy
Ola Jachimska, przeor o. Jakub Kruczek OP (po środku), o. Marcin Barański OP duszpasterz młodziezy
Krzysztof Peszko dizelił się wrażeniami z warsztatów z młodzieżą
Krzysztof Peszko dizelił się wrażeniami z warsztatów z młodzieżą
Tadeusz Jamróz z wielkim uznaniem wyrażał się o fotograficznych zmaganiach młodych ludzi.
Tadeusz Jamróz z wielkim uznaniem wyrażał się o fotograficznych zmaganiach młodych ludzi.
Anna Bryszewska obecna na wernisażu. Fot. Iwona Międlar
Anna Bryszewska obecna na wernisażu. Fot. Iwona Międlar
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31