Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ponad 350 uczestników Mini Maratonu

Ponad 350 osób wystartowało 23 maja w Mini Maratonie Benedyktyńskim ulicami Jarosławia. Dystans 4,2 km z metą w Opactwie pokonywali zawodowcy i rozpoczynający przygodę z bieganiem. Zorganizowana po raz drugi impreza cieszyła się ogromnym zainteresowanie. Wzięli w niej udział również pracownicy Urzędu Miasta. Kolejne biegowe wydarzenia w czerwcu i wrześniu.

Mini Maraton Benedyktyński rozpoczął cykl imprez biegowych popularyzujących ruch na świeżym powietrzu. Była to druga edycja wydarzenia, w którym wzięło udział prawie trzykrotnie więcej osób niż w roku ubiegłym. 23 maja z jarosławskiego rynku wystartowało ponad 350 zawodników. W gronie minimaratończyków znajdowali się zawodowcy, ale też rozpoczynający przygodę z bieganiem, uczniowie, reprezentanci instytucji i firm oraz osoby prywatne z różnych stron Polski, a nawet Ukrainy. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Urzędu Miasta Jarosławia. Zanim biegacze wyruszyli na trasę, wspólna rogrzewka pozwoliła przygotować się do pokonania ponad 4-kilometrowego odcinka. Odbyła się też uroczysta ceremonia otwarcia, a każdy zanim ustawił się przed linią startu przebił piątkę organizatorom.

Najszybciej na mecie w Opactwie pojawił się Damian Dziewiński (TG ,,Sokół'' Sanok), który z czasem 13 min. 59 sek. stanął na najwyższym podium. Zwycięzca tylko o 5 sekund wyprzedził zdobywcę drugiej lokaty, Macieja Tomaszewskiego z JGB Sokół. III miejsce zajął Piotr Chmaj z Łańcuta (14 min. 7 s.). Wśród pań najlepsza była Karolina Szewczyk z Pełnatycz (16 min. 56 sek.), kolejne lokaty zdobyły Bożena Majchrowicz ze Świebodnej i Mariya Ostrovska ze Lwowa. Wśród 16 kategorii pojawiła się też taka jak: Najszybsza Szkoła/Firma Ziemi Jarosławskiej. Tytuły trafiły fo pracowników firmy Lear oraz uczniów I LO w Jarosławiu. Listy z wynikami dostępne TUTAJ. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale wykonane przez podopiecznych OREW-u Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.

Wręczyli je: w imieniu burmistrza Waldemara Palucha Tomasz Wywrót - dyrektor CKiP, Anita Tworek - kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu Masters, ks. Michał Kozak - dyrektor biegu, Jolanta Mickiewicz - koordynator mini maratonu oraz ks. Marek Pieńkowski - dyrektor Ośrodka Formacji i Kultury Chrześcijańskiej. Puchary odebrały też dwie najlepsze drużyny piłkarskie eliminacji XVIII Archidiecezjalnego Turnieju Ministrantów w Piłkę Nożną Okręg Jarosławski. Zawodnicy wezmą udział w walce o finał 20 czerwca w Dukli.

Wydarzenie komentował dziennikarz sportowy Radia Centrum, Marek Grzesik. Imprezą towarzyszącą Mini Maratonowi były II Papieskie Dni Rodziny w Opactwie.

Organizatorzy: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ośrodek Formacji i Kultury Chrześcijańskiej w Jarosławiu, Jarosławska Grupa Biegowa SOKÓŁ oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.

Jakie biegi jeszcze przed nami? Szczegóły na biegibenedyktynskie.pl 

FOTORELACJA 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.05.2015 | aktualizacja 29.05.2015 00:32)
Fot. Małgorzata Młynarska
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31