Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2015 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy

27 maja w siedzibie jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym odbyło się spotkanie pod hasłem: Centrum DZWONI - partnerstwo samorządu, biznesu i organizacji społecznych, którego tematem było zatrudnianie wspomagane osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jarosławiu oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp".

- Chodzi o to, żeby przedsiębiorcy w miarę możliwości zatrudniali osoby niepełnosprawne i żeby ich współpraca z PSOUU była jak najbardziej owocna - podkreślił Zbigniew Dąbrowski, jarosławski przedsiębiorca, a zarazem członek Stowarzyszenia „Rozwój i Postęp".

- To spotkanie ma nam zainicjować współpracę trzech bardzo ważnych podmiotów: samorządu, społecznie zaangażowanego biznesu i organizacji pozarządowych. Chcemy porozmawiać o tym co możemy zrobić realnie, więcej niż dotychczas w Jarosławiu, przy założeniu, że ci trzej partnerzy są zainteresowani i jakie korzyści, jakie szanse dla naszej społeczności lokalnej mogłyby wyniknąć z takiej współpracy - mówił Mariusz Mituś, przewodniczący zarządu PSOUU.

Wydarzenie skupiło się wokół inicjatywy pod nazwą „Centrum DZWONI". O czym mowa?  O profesjonalnej agencji zatrudnienia w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego oraz poradnictwa zawodowego, prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Tego typu Centrum funkcjonuje tylko w pięciu miasta w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Zgierzu, Bytomiu i Jarosławiu.

W trakcie spotkania o swoich doświadczeniach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych mówili przedsiębiorcy; głos zabrały również osoby niepełnosprawne, które znalazły zatrudnienie. Z ramienia Urzędu Miasta w wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Marcin Zabornika oraz Marian Kwietniowski, dyrektor Kancelarii Burmistrza.

Monika Sadurska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(29.05.2015 | aktualizacja 29.05.2015 14:30)
Fot. Monika Sadurska
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31