Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Powołanie Dyrektora MOK

25 stycznia br. burmistrz Waldemar Paluch powołał na stanowisko dyrektora MOK w Jarosławiu Elżbietę Śliwińską, która wygrała konkurs, spełniając wszystkie wymagania formalne oraz uzyskując największą liczbę punktów w postępowaniu prowadzonym przez komisję konkursową.
Dyrektor MOK Elżbieta Śliwińska | Fot.  Iga Kmiecik
Dyrektor MOK Elżbieta Śliwińska
Fot. Iga Kmiecik
Burmistrz przedstawił pracownikom MOK nową dyrektor i odczytał akt mianowania...
Burmistrz przedstawił pracownikom MOK nową dyrektor i odczytał akt mianowania...
... złożył również gratulacje z okazji objęcia stanowiska
... złożył również gratulacje z okazji objęcia stanowiska
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy MOK, którzy mieli okazję zapoznać się z propozycjami organizacyjnymi nowej szefowej placówki
W spotkaniu uczestniczyli pracownicy MOK, którzy mieli okazję zapoznać się z propozycjami organizacyjnymi nowej szefowej placówki
Burmistrz podziękował również Grecie Kłak pełniącej obowiązki dyrektora w okresie przejściowym. | Fot.  Krzysztof Peszko
Burmistrz podziękował również Grecie Kłak pełniącej obowiązki dyrektora w okresie przejściowym.
Fot. Krzysztof Peszko
Fot. Krzysztof Peszko

Nową dyrektor MOK przywitali 25 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury burmistrz Waldemar Paluch wraz z pracownikami placówki. Elżbieta Śliwińska jest absolwentką LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (dziś Uniwersytet Pedagogiczny), na kierunku wychowanie plastyczne. Ukończyła też Studium Specjalne Informatyki na SGH w Warszawie, studia podyplomowe w zakresie Organizacji i zarządzania (Menedżer w Oświacie) Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, studia podyplomowe w zakresie Nadzoru Pedagogicznego z Elementami Ewaluacji Gnieźnieńskiej Wyższej szkoły Humanistyczno-Menadżerskiej MILENIUM oraz inne kursy specjalistyczne.

Pani Elżbieta ma 25 letni staż pracy na stanowiskach nauczycielskich związanych z edukacją plastyczną, kulturalną, artystyczną młodzieży. Uczyła plastyki w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu, gdzie przez 8 lat była zastępcą dyrektora, zdobywając doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Prowadziła sprawy dydaktyczne, organizacyjne, finansowe, w tym przetargowe: remontowo-budowlane. Organizowała również kulturalną działalność placówki przy współpracy z instytucjami na terenie miasta i przy współudziale społeczności lokalnej. Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw, prezentacji, warsztatów.

Od lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Jest członkinią Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego ATEST 2000, Stowarzyszenia „Ceramika bez granic", Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, i Grupy Lumen - ChSTSS Ecclesia.

Współpracowała i nadal współpracuje z instytucjami kultury na terenie miasta Jarosławia tj. Miejską Biblioteką Publiczną, Centrum Kultury i promocji, Stowarzyszeniem Miłośników Jarosławia.  Współpracuje również od kilku lat z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, realizując projekty, których współorganizatorem są: Narodowe Centrum Kultury i Instytut Sztuki Filmowej.

 

 

W konkursie, który wygrała Pani Elżbieta Śliwińska, wpłynęło 6 ofert, 4 kandydatów spełniło wymagania formalne. Jak czytamy w uzasadnieniu sporządzonym przez Przewodniczącego Komisji Konkursowej: „Kandydatka spełniła wszystkie wymagania formalne określone w ogłoszeniu o konkursie, a także uzyskała największą liczbę punktów w postępowaniu konkursowym. Komisja pozytywnie oceniła wiedzę merytoryczną kandydatki, jej doświadczenie zawodowe w organizowaniu działalności kulturalnej oraz posiadane doświadczenie na stanowisku kierowniczym".

 

{więcej informacji o konkursie}

Kancelaria Burmistrza Miasta
(25.01.2016 | aktualizacja 25.01.2016 16:00)
Archiwum
Wrzesień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30