Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

W „Świecie Kresów” nagrodzony monodram „Na górce"

W połowie kwietnia odbyły się przemyskie eliminacje wojewódzkie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwyciężczynią w kategorii monodram została Kinga Wygnaniec. Nagrodzony spektakl „Na górce” w wykonaniu aktorki jarosławskiego Teatru PLASTER mieliśmy okazję zobaczyć wczoraj (26.04) w Galerii „Świat Kresów”.

- Monodram „Na górce" postanowiliśmy wystawić w tak niecodziennym miejscu ze względu na ekspozycję prezentowaną obecnie w Galerii, która koresponduje z treścią spektaklu. Spektakl opowiada min. o dawnym, trochę zapomnianym życiu w jednej spod dynowskich wsi. Życiu prostym, biednym, radosnym wśród kresowych dynowskich górek. (...) Oba wydarzenia można traktować poprzez pryzmat kantorowskich „klisz pamięci". To co zastygło na zdjęciach wystawy, nie zawsze może być opowiedziane. Czas zaciera istnienia i światy. To co opowiedziane przez aktorkę na scenie, nie ma żadnej dokumentacji fotograficznej, poza jednym zdjęciem. To zdjęcie staje się pretekstem do długiej, dobrej opowieści - informuje MOK.

Galeria Świat Kresów" była jednym z kilku miejsc, bardzo kameralnym, gdzie do tej pory spektakl można było zobaczyć. Monodram wyreżyserował Paweł Sroka - instruktor teatralny MOK, który przygotował również scenografię. Niebawem Kinga Wygnaniec będzie reprezentować nasze województwo, miasto oraz Miejski Ośrodek Kultury na eliminacjach ogólnopolskich 61. OKR, w turnieju Teatru Jednego Aktora w Słupsku. Trzymamy kciuki!

Natomiast w Galerii na ul. Opolskiej jeszcze tylko przez kilka dni prezentowana będzie wystawa Zaginiony świat - życie dawnych i współczesnych mieszkańców Kresów", która stała się tłem spektaklu. 2 maja br. o godz. 18.00 Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne ATEST 2000 zapraszają na wernisaż wystawy Między Dniestrem a Prypecią - piękno kresowego krajobrazu".Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.04.2016 | aktualizacja 28.04.2016 07:54)
Monodram w wyk. Kingi Wygnaniec otrzymał I miejsce na eliminacjach wojewódzkich 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jarosławianka będzie reprezentować nasze województwo w Słupsku. | Fot.  Krzysztof Peszko
Monodram w wyk. Kingi Wygnaniec otrzymał I miejsce na eliminacjach wojewódzkich 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jarosławianka będzie reprezentować nasze województwo w Słupsku.
Fot. Krzysztof Peszko
Paweł Sroka i Kinga Wygnaniec.
Paweł Sroka i Kinga Wygnaniec.
Za występ w Galerii Świat Kresów aktorce Teatru PLASTER podziękowała Elżbieta Rusinko - prezes TPLiKPW Oddział w Jarosławiu.
Za występ w Galerii Świat Kresów aktorce Teatru PLASTER podziękowała Elżbieta Rusinko - prezes TPLiKPW Oddział w Jarosławiu.
Od lewej: Elżbieta Śliwińska - dyrektor MOK, Kinga Wygnaniec, Elżbieta Rusinko - prezes TPLiKPW Oddział w Jarosławiu, Paweł Sroka.
Od lewej: Elżbieta Śliwińska - dyrektor MOK, Kinga Wygnaniec, Elżbieta Rusinko - prezes TPLiKPW Oddział w Jarosławiu, Paweł Sroka.
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31