Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał miejski

W dniu 10 maja w Publicznym Gimnazjum Nr 2 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zmagali się w finale miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 12 placówek oświatowych z naszego miasta.

Celem organizowanego turnieju było podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskiego zachowania wobec innych uczestników ruchu, a także promocję roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Zorganizowany staraniem Jarosławskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Komendy Powiatowej Policji oraz Urzędu Miasta - Wydziału Oświaty, miejski finał turnieju zgromadził na starcie reprezentacje dwunastu szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W wyniku eliminacji pisemnych, przeprowadzonych zajęć praktycznych, m.in. udzielanie pierwszej pomocy oraz praktycznej jazdy na rowerze zwycięzcami turnieju zostały:

- w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek (w składzie: Katarzyna Strzępek, Kinga Jakubas, Mateusz Cielec, Krzysztof Kałamarz) - 45pkt,

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 4 im. St. Żeromskiego - 69pkt,

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Ks. P. Skargi - 88pkt.

- w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi (w składzie: Michał Słoma, Arkadiusz Suchy, Adrian Walczak) - 36pkt

II miejsce Niepubliczne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek - 39pkt,

III miejskie Publiczne Gimnazjum Nr 4 przy ZSO im. Książąt Czartoryskich - 67pkt.

Wszyscy zawodnicy wchodzący w skład drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego, który ufundowany został przez Burmistrza Miasta Jarosławia.