Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Z uśmiechem po zdrowie”

Co roku Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica aktywnie włącza się do kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Tym razem majówce promującej zdrowie towarzyszyło hasło „ Z uśmiechem po zdrowie”. 25 maja na terenie placówki trzecioklasiści wszystkich szkół podstawowych mogli wspólnie spędzić czas, wziąć udział w zabawach i konkursach.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE", prowadzi szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Wpisuje się w nie również majówka promująca zdrowie, organizowana od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 7 im. Stanisława Staszica. 25 maja br. placówka po raz kolejny przygotowała szereg atrakcji dla uczniów klas trzecich wszystkich jarosławskich szkół podstawowych. W przedsięwzięcie, które prowadził dyrektor szkoły Zenon Skrzypek zaangażowali się wychowawcy i rodzice.

Fani sportu mogli wykazać się sprawnością fizyczną podczas rozgrywek sportowych i turnieju piłki nożnej; miłośnicy ekologii oraz uczniowie utalentowani plastycznie wzięli udział w konkursach wiedzy ekologicznej i konkursie plastycznym; pasjonaci gier planszowych mogli wykazać się w turnieju warcabów plenerowych. Dzięki przychylności Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu i Pracowników Pogotowia Ratunkowego dzieci miały możliwość  nie tylko obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale nabyć praktycznych umiejętności z ratownictwa, wziąć udział w konkursie i zdobyć tytuł  „Małego Ratownika". Był również konkurs wiedzy o ruchu drogowym, na strój ekologiczny wykonany z surowców wtórnych oraz przegląd „Mam talent". Oprócz kolorowego placu zabaw na dzieci czekały zdrowe przysmaki przygotowane przez Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Dla uczestnikom wszystkich konkursów organizatorzy przygotowali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia. Wręczyli je Zbigniew Guzowski - przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Małgorzata Bórzyńska - sekretarz MKRPA oraz radny Lesław Wysocki.

Więcej zdjęć do obejrzenia w GALERII

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(31.05.2016 | aktualizacja 06.06.2016 11:14)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Październik 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31