Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Październik

Aktualności / wydarzenia

Przed nami finał konkursu im. J. Hordyńskiego

57 uczestników zgłosiło się w tym roku do 15. jubileuszowej edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Jury wybrało już najlepsze prace z 13 nadesłanych w kategorii twórczość własna, oceniło też 43 recytacje i 1 wykonanie poezji śpiewanej. Finał konkursu z wręczeniem nagród w przyszłym tygodniu, 28 października.

Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego ma już kilkunastoletnią tradycję, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i cieszy się zainteresowaniem nie tylko osób z naszego województwa. Do 15. edycji zgłosiło się 57 uczestników, o 7 osób więcej niż w poprzednim roku.

21 października w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji zakończyły się przesłuchania. Jury oceniło 43 recytacje i 1 poezję śpiewaną; wcześniej wybrało też najlepsze prace z 13 nadesłanych w kategorii twórczość własna. W komisji zasiadali: Zofia Kolasa - instruktor MOK oraz obecni i emerytowani pedagodzy - Jadwiga Dyr, Krzysztofa Cap, Jan Domka i Tadeusz Stefanowski.

Finalistów poznamy 28 października również w sali lustrzanej CKiP. Początek uroczystego podsumowania i wręczenia nagród o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział w Jarosławiu.
Patronat honorowy: Podkarpacki Kurator Oświaty i Starosta Jarosławski.


Więcej o ubiegłorocznym konkursie TUTAJ

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.10.2016 | aktualizacja 27.10.2016 10:52)
Fot. M. Młynarska