Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nowe wiaty przystankowe

Od kilku lat na terenie miasta systematycznie wymieniane są wiaty przystankowe. W tym roku cztery nowe pojawiły się na ul. 3-go Maja, Pruchnickiej, Wróblewskiego oraz stylizowana na ul. Grunwaldzkiej. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 57 tys. zł. Prowadzone są również prace nad przygotowaniem przetargu na projekty kolejnych wiat, co pozwoli na szybszą realizację zadania w przyszłym roku.

Na terenie Jarosławia pojawiły się cztery nowe wiaty przystankowe. Poprzednie konstrukcje zostały zdemontowane w październiku br., a w ich miejscu stanęły kompletnie wyposażone przystanki z tabliczkami na rozkład jazdy, znakami przystanku, koszami na śmieci i ławkami dla pasażerów.

Nowe wiaty znajdują się w ciągu dróg gminnych: na ul. 3-go Maja (naprzeciwko szpitala), ul. Grunwaldzkiej (obok kościoła św. Ducha) i ul. Wróblewskiego (na początku skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką) oraz w ciągu drogi wojewódzkiej na ul. Pruchnickiej (przy PWSTE, w miejscu istniejącego tylko znaku przystanku).

Wśród nowych przystanków wyróżnia się specjalnie zaprojektowana wiata na ul. Grunwaldzkiej, która otrzymała stylizowaną formę, ze ścianami wypełnionymi szkłem hartowanym oraz dachem z pokryciem poliwęglanem przyciemnianym. Od strony zachodniej znajduje się gablota jednostronna na reklamę.

Po ubiegłorocznej przebudowie pasa zieleni, umiejscowienie stylizowanej wiaty wpisuje się w odświeżoną estetykę ul. Grunwaldzkiej z nowo wyznaczonymi klombami, ławkami, słupami z kwietnikami i donicami. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 57 tys. 610 zł 32 gr. Z pozostałych środków w opracowaniu jest przetarg na projekty kolejnych wiat, co pozwoli na szybszą realizację zadania w przyszłym roku. Planowana jest wymiana bądź ustawienie dodatkowych m.in. na ul. Słowackiego, Jana Pawła II, Pruchnickiej, Sikorskiego, Skarbowskiego, Strzeleckiej, Łazach Kostkowskich, Starosanowej. W projekcie budżetu na 2017 r. zostały już zabezpieczenie środków na ten cel.

Dla przypomnienia: Na przestrzeni ostatnich trzech lat wymienionych zostało 30 wiat przystankowych (2015 r. - 9, 2014 r. - 13, 2013 r. - 8).

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.11.2016 | aktualizacja 03.11.2016 07:18)
Nowa, stylizowana wiata na ul. Grunwaldzkiej (fragment)... | Fot.  Małgorzata Młynarska
Nowa, stylizowana wiata na ul. Grunwaldzkiej (fragment)...
Fot. Małgorzata Młynarska
W trakcie montażu wiaty przystankowej na ul. Grunwaldzkiej... | Fot.  Renata Pęcak (2)
W trakcie montażu wiaty przystankowej na ul. Grunwaldzkiej...
Fot. Renata Pęcak (2)
Nowa wiata przystankowa na ul. Pruchnickiej...
Nowa wiata przystankowa na ul. Pruchnickiej...
Nowa wiata na ul. Wróblewskiego...
Nowa wiata na ul. Wróblewskiego...
Archiwum