Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2016 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XVIII Wielka Galeria Artystyczna

14 grudnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich w Jarosławiu odbyła się już po raz 18. Wielka Galeria Artystyczna połączona z aukcją prac autorstwa artystów plastyków oraz prac wykonanych przez dzieci i młodzież jarosławskich placówek edukacyjno – wychowawczych – przedszkoli, szkół, ośrodków, Domu Dziecka Nr 1.

Honorowy patronat nad galerią objął burmistrz miasta Waldemar Paluch.

Współorganizatorami Wielkiej Galerii Artystycznej, obok Urzędu Miasta Jarosławia, byli Rotary Club Jarosław oraz Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Przemyślu. Burmistrza Waldemara Palucha reprezentował zastępca Wiesław Pirożek, który zwracając się do wszystkich uczestników galerii pogratulował organizatorom wspaniałej i cennej inicjatywy podkreślając, że XVIII już Wielka Galeria Artystyczna świadczy, nie tylko o ogromnej determinacji, wrażliwości, pomysłowości organizatorów, ale przede wszystkim o nieustającej potrzebie organizowania takich inicjatyw, o ogromnym sercu ludzi od wielu lat wspierających aukcję, o ludzkiej życzliwości oraz otwartości na krzywdę drugiego człowieka. Burmistrz zaznaczył ogrom pracy włożony w organizację galerii i złożył życzenia kolejnych wspaniałych i niezwykle owocnych aukcji na rzecz tych najbardziej skrzywdzonych przez los.

Wielka Galeria Artystyczna rozpoczęła się pięknym programem artystycznym w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 4 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Czartoryskich przygotowanym pod opieką nauczycielek Beaty Kuc oraz Beaty Pajdy. Młodzież swoim występem, inscenizacją i śpiewaniem kolęd oraz pastorałek  wprowadziła uczestników w świąteczny, pełen radości nastrój. Wcześniej głos zabrał Tomasz Kulesza, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wielkiej Galerii Artystycznej oraz pomysłodawca galerii, przypominając jej historię, darczyńców i główne założenia, nawiązując jednocześnie do tegorocznego hasła galerii „Do Betlejem nie jest daleko"

Najważniejszym punktem wieczoru była aukcja prac przeprowadzona przez zastępcę Prokuratora Okręgowego w Przemyślu pana Mariana Haśko w sposób, nie tylko profesjonalny, ale i bardzo humorystyczny. Dochód z aukcji (ponad 5 tys. zł) w całości przeznaczony zostanie na rzecz osób najbardziej potrzebujących i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wśród darczyńców znalazł się również burmistrz Waldemar Paluch, który wzorem lat ubiegłych przekazał upominki na licytację.  Jak co roku ogromną popularnością cieszyły się akwarele autorstwa pana Zbigniewa Petru, który mimo sędziwego już wieku, a także problemów zdrowotnych, po raz kolejny przekazał piękne dzieła artystyczne na aukcję. Aukcję w imieniu pana Zbigniewa Petru śledziła małżonka - pani Janina Petru.

Było świątecznie, pięknie, radośnie i wszystko w szczytnym celu - zebraniu jak największej ilości środków finansowych, które po oficjalnym zamknięciu Wielkiej Galerii Artystycznej, zostaną rozdysponowane do wielu instytucji wspierających osoby najbardziej skrzywdzone przez los. Celem nadrzędnym Wielkiej Galerii Artystycznej od 18 lat jest pomoc innym - najbardziej potrzebującym.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w aukcji, mogą jeszcze obejrzeć i zakupić wspaniałe i piękne prace zgromadzone na Wielką Galerię Artystyczną  w Klubie „Kotłownia" w ZSO przy ul. Kraszewskiego 39.

W tym roku Wielkiej Galerii Artystycznej dodatkowo towarzyszyła zbiórka środków na rzecz Karoliny Gąsior - byłej uczennicy ZSO im. Ks. Czartoryskich, która będąc na I roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim uległa ciężkiemu wypadkowi. Wolontariuszki Wiktoria, Asia i Dominika oferowały uczestnikom spotkania pierniki oraz ozdoby choinkowe. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz Karoliny. Zbiórka była już kolejnym etapem pomocy na rzecz koleżanki zorganizowanym przez uczniów ZSO im. Ks. Czartoryskich w Jarosławiu. Wcześniej młodzież organizowała kiermasze i loterie fantowe, z których dochód również przeznaczony był na leczenie Karoliny.

Serdecznie gratulujemy organizatorom, zapraszając jednocześnie do Klubu „Kotłownia", gdzie można jeszcze wesprzeć Wielką Galerię Artystyczną poprzez zakup zgromadzonych tam prac.

Więcej zdjęć w GALERII.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(15.12.2016 | aktualizacja 15.12.2016 12:05)
fot. Barbara Brzezińska
fot. Barbara Brzezińska
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31