Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wystawa fotografii z wyjazdów turystycznych Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

21.09.2007 r. w kamienicy Rynek 11, siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oraz Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek miało miejsce otwarcie wystawy fotografii z wyjazdów i rajdów turystycznych członków JSPTiPW oraz SKKT PTTK im.M.Orłowicza przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu.

Wśród licznie prezentowanych zdjęć można dostrzec również te, które wykonali członkowie byłego Oddziału PTTK w Jarosławiu (który obecnie jest jeszcze zawieszony).

Gości przybyłych na wystawę przywitał Ryszard Nykun - Prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek, zarazem przewodnik beskidzki i terenowy.

Prezes nawiązał do historii PTTK w Jarosławiu oraz opowiedział o aktualnie działających kołach PTTK w Zespole Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu. Zwrócił szczególną uwagę na ogromne znaczenie turystyki jako gałęzi gospodarki, która przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju, regionu a w końcu poszczególnych miast. Produkt turystyczny dobrze przygotowany świetnie sprzedaje się na rynku. Duża liczba zabytków znajdujących się na terenie miasta sprawia, że Jarosław jest atrakcją turystyczną dla gości odwiedzających Podkarpacie. Ryszard Nykun zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby prowadziła zdrowy tryb życia i znalazła czas na aktywny wypoczynek oraz uprawianie turystyki. Wśród zbiorów fotografii będących uwiecznieniem w obiektywie wspólnie spędzonych chwil przez miłośników turystycznych zmagań, można było oglądać zdjęcia z rajdów i wycieczek zorganizowanych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy.

 

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt. "Ludzie gościńca, wędrowcy, pielgrzymi, tułacze". Wystawa jest udostępniona do zwiedzania od 21.09.br. do końca października.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(24.09.2007 | aktualizacja 30.11.2007 14:36)
Wystawa została otwarta przez Ryszarda Nykuna - Prezesa Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.
Wystawa została otwarta przez Ryszarda Nykuna - Prezesa Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.
Uwiecznione w obiektywie wspólnie spędzone chwile przez członków Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.
Uwiecznione w obiektywie wspólnie spędzone chwile przez członków Jarosławskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.
Zdjęcia z wyjazdów turystycznych wykonane przez członków SKKT PTTK im.M.Orłowicza przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu.  FOTO: Anita Banaś
Zdjęcia z wyjazdów turystycznych wykonane przez członków SKKT PTTK im.M.Orłowicza przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Jarosławiu. FOTO: Anita Banaś
Archiwum
Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30