Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zima pożegnana

Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Motor Bike Drivers Team Jarosław po raz trzeci zorganizowali imprezę plenerową na powitanie wiosny - TOPIENIE MARZANNY.

Fantastyczna muzyka oraz atmosfera, konkursy z nagrodami na „najpiękniejszą  marzannę", wspólna zabawa i ogniska - to wszystko miało miejsce 18 marca w godzinach popołudniowych nad Sanem.

Topienie marzanny to tradycja, dlatego właśnie w ten symboliczny sposób Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Motor Bike Drivers Team Jarosław pożegnali zimę i przywitali wiosnę.

Cała impreza cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców. Rozpoczęła się na jarosławskim rynku,  skąd setka motocyklistów wraz z włodarzem miasta kolorową i głośną kolumną udała się nad rzekę San.

Na małej scenie nad Sanem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „najpiękniejszą Marzannę".
Konne przejażdżki zorganizowane przez Jarosławskie Stowarzyszenie Miłośników Koni Arabian, pokaz motocykli i jarosławskich klasyków,  harcerskie ogniska, przy których można było się ogrzać oraz upiec kiełbaski, to wszystko czekało na zziębniętych uczestników, którym przedwiosenna aura dawała się we znaki.

Oprawę muzyczną zapewniła firma AkiSound - DJ Aki. Nad rzeką ustawił się również krwiobus, a oddanie krwi było premiowane kuponem kateringowym.

Najważniejszym elementem podsumowującym całe wydarzenie było oczywiście pożegnanie zimy poprzez symboliczne utopieniem marzanny. Przy wspólnym odliczaniu płonąca kukła została zrzucona z mostu.W ślad za nią w rzece znalazła się także marzanna wykonana przez dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej  nr 10 w Jarosławiu.

 

Paweł Wolontkowski
Kancelaria Burmistrza Miasta
(20.03.2017 | aktualizacja 20.03.2017 12:31)
Fot. Paweł Wolontkowski
Fot. Tomasz Majcher (3)
Archiwum