Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim

Na początku października (2.10) poznaliśmy laureatów konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim" zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Po wysłuchaniu 32 prezentacji komisja nagrodziła 10 osób, a 6 otrzymało wyróżnienia.
Fot. archiwum MOK

W tym roku minęła 73. rocznica Powstania Warszawskiego. Za nami sierpniowe, miejskie uroczystości upamiętniające bohaterstwo powstańców, a 2 października o wydarzeniach z 1944 r. usłyszeliśmy w wykonaniu uczestników konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim". Wybór daty nie był przypadkowy, ponieważ 73 lata temu, dokładnie 2 października walki powstańcze ustały.

Gimnazjaliści i  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli nie tylko z Jarosławia, ale też całego powiatu, w Miejskim Ośrodku Kultury mogli zaprezentować utwór literacki lub piosenkę o tematyce powstańczej. 32 prezentacji wysłuchała komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Kuchta z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu oraz Janina Suchożak i Wiktor Marut z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

W kategorii „recytacja" - kl.VI i gimnazja I miejsce zdobyła Kinga Moskal (Gimnazjum SP nr 5 w Jarosławiu), II miejsce Katarzyna Bartnik (SP w Szówsku), III miejsce Kacper Bluczak (Gimnazjum SP nr 5 w Jarosławiu). Wyróżnienie otrzymała Julia Wygnaniec (SP nr 11 z Oddziałami integracyjnymi w Jarosławiu).

W kategorii „recytacja" - szkoły średnie i dorośli I miejsce zdobyła Wiktoria Kowalczyk (ZSDG w Jarosławiu), a wyróżnienia: Aleksander Inglot (I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu), Julia Kaliciak (I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu), Milena Piejko (ZSP w Jarosławiu).

W kategorii „piosenka" - kl VI i gimnazja

I miejsce wyśpiewał Mateusz Wolwowicz (SP nr 6 w Jarosławiu), II miejsce Maria Wiśniewska (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), III miejsce Paulina Lis (SP nr 5 w Jarosławiu). Wyróżnienia otrzymały Monika Balawender (SP nr 5 w Jarosławiu) oraz Julia Nowak (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu).

W kategorii „piosenka" - szkoły średnie i dorośli

I miejsce zdobyła Katarzyna Czarny (ZSDG w Jarosławiu), II miejsce Wiktoria Januszko (I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu), III miejsce Klaudia Olejarz (ZS DG w Jarosławiu).


Gratulujemy!

 

Laureaci otrzymali nagrody i upominki ufundowane m.in. przez współorganizatora konkursu Burmistrza Miasta Jarosławia. Celem konkursu było uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, prezentacja utworów literackich i piosenek poświęconych temu wydarzeniu, wspieranie zainteresowań artystycznych oraz kształtowanie wrażliwości na słowo, a także poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych i mniej znanych utworów.

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(07.10.2017 | aktualizacja 11.10.2017 07:43)
Archiwum
Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31