Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

O!strzegator dla jarosławian

Do końca roku Urząd Miasta Jarosławia będzie testował mobilną aplikację O!strzegator. Może być ona używana do przesyłania ważnych komunikatów meteo i hydrologicznych, wiadomości o utrudnieniach komunikacyjnych, czy ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Chcesz być na bieżąco informowany o tym co dzieje się w miejscu, w którym aktualnie przebywasz lub w miejscach które Cię interesują? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację z platformy Google Play i APP Store.  

Aplikacja jest jednym z innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają szybko dotrzeć do społeczeństwa z informacjami o zagrożeniach pogodowych, czy np. z zaproszeniami na wydarzenia kulturalne.

- Obecnie różnego rodzaju komunikaty zamieszczamy na stronie internetowej. Docieramy też do mieszkańców za pośrednictwem systemu ALCETEL oraz portalu społecznościowego. Mobilna aplikacja jest dodatkowym narzędziem, które tę komunikację może usprawnić. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z krakowską spółką ze spółką MCSS. Jeżeli O!strzegator sprawdzi się, zostanie z nami na dłużej - mówi burmistrz miasta Waldemar Paluch.

- Do końca roku mamy możliwość sprawdzenia działania aplikacji oraz zachęcenia jarosławian do zainstalowania jej na swoich telefonach. Co bardzo ważne, korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, nie wymaga aktywacji, zakładania konta, podawania danych osobowych oraz numeru telefonu. Działa od razu po pobraniu z platformy Google Play lub APP Store i zainstalowaniu! - podkreśla Lesław Strohbach, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych.

 

Aplikacja do pobrania TUTAJ


Aplikacja opiera się na systemie geolokalizacji, dzięki czemu nadawca komunikatu ma możliwość zdefiniowania obszaru, dla którego przeznaczona jest dana wiadomość. W naszym przypadku może to być obszar całego miasta, dzielnicy, obiektu lub dowolny wielokąt zaznaczony na mapie. Wiadomość w ciągu kilku sekund dotrze do wszystkich użytkowników, znajdujących się na zaznaczonym obszarze. Użytkownik może też dodać własne lokalizacje, dla których chciałby otrzymywać komunikaty, nawet gdy się tam nie znajduje. Możemy więc być na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy naszego domu, gdy jesteśmy w podróży czy w pracy.

Komunikaty dzielą się na kategorie tematyczne. Użytkownik może wybrać te najbardziej go interesujące, dzięki czemu nie będzie czuł się zagubiony w gąszczu informacji. Każda wiadomość, oprócz głównej treści, zawiera informacje o okresie jej obowiązywania, miejscu, którego dotyczy (wraz z mapą) oraz dane kontaktowe i podpis nadawcy.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji!
Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.10.2017 | aktualizacja 25.10.2017 10:42)
Archiwum