Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finał „Ulicy zdrowia”. Dziękujemy!

Październikowe (4.10) bezpłatne badania medyczne zakończyły tegoroczną edycję akcji „Ulica zdrowia". Przedsięwzięcie realizowane od kwietnia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, przez siedem miesięcy punkty na ul. Grodzkiej odwiedziło blisko 2 tysiące osób. Dziękujemy!

Za nami siódmy termin „Ulicy zdrowia". 4 października ze względu na trudne warunki pogodowe, nie było możliwe bezpieczne przeprowadzenie badań, natomiast tradycyjnie nie zawiedli krwiodawcy. Najcenniejszym płynem w mobilnym punkcie poboru krwi na rynku podzieliło się 23 osoby. Krwiobus odwiedzi nas jeszcze w listopadzie i grudniu.

W ramach bezpłatnej akcji co miesiąc w ofercie znajdował się standardowy pakiet skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców miasta. Badania słuchu, stóp, poziomu glukozy, czy ciśnienia tętniczego krwi wykonywali specjaliści medyczni i lekarze. Prowadzono też porady m.in. dietetyczne i pielęgniarskie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. Funkcjonował również punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki".

Przez siedem miesięcy z bezpłatnych badań skorzystało blisko 2 tysiące osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się te, przeprowadzone w lipcu (550 osób). Łącznie, w ostatnich 4 latach z badań medycznych i profilaktycznych w ramach „Ulicy zdrowia" skorzystało ok. 10 tysięcy mieszkańców.

4 października zostało również zorganizowane spotkanie z przedstawicielami tegorocznych partnerów podsumowujące wspólne działania. Zastępca burmistrza Dariusz Tracz w sali narad Ratusza podziękował wszystkim obecnym za współpracę w ramach akcji, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Razem z dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych, Lesławem Strohbachem wręczył również gościom upominki oraz zaprosił do kontynuacji wspólnych działań.

W tegorocznej akcji „Ulica zdrowia" wspierali nas:

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
Centrum Dietetyczne NATURHOUSE z  Jarosławia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu
Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie
Spółdzielni „Rena" w Rzeszowie
Niepublicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej MARMED w Gorlicach
Centrum Medycznemu „Medyk" w Rzeszowie
Stowarzyszeniu „Jarosławskie Amazonki"
Centrum Podologiczne z Przemyśla
Zielarnia LAWENDA
MARY KAY z Jarosławia (firma kosmetyczna)

Do zobaczenia w przyszłym roku! 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.10.2017 | aktualizacja 04.10.2017 14:28)
Fot. M. Młynarska, P. Wolontkowski
Archiwum