Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Złocienie zdominują jesienne nasadzenia

Od wiosny na placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych oko cieszą kolorowe, kwitnące kompozycje roślinne. Jak na jesień przystało, tą porą roku barw też nie może zabraknąć. Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. odpowiedzialne za nasadzenia i całoroczną pielęgnację roślin, w drugiej połowie października rozpocznie kolejne prace przy zmianie aranżacji i realizacji jesiennych nasadzeń. Pojawią się m.in. złocienie przynajmniej w trzech odcieniach.
Fot. M. Młynarska
Fot. archiwum JPK Sp. z o.o.

W drugiej połowie października na placach, skwerach, klombach i innych miejskich terenach zielonych Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. rozpocznie zmianę ukwiecenia na jesienne. Kwitnące rośliny już od wiosny są kolorową ozdobą naszego miasta. Miejską przestrzeń upiększały już stokrotki, bratki, pierwiosnki, pelargonie, begonie czy wilec. Teraz przyszła odpowiednia pora na złocienie - gatunki bardziej odporne na przymrozki. JPK planuje je połączyć z intensywną zielenią igliwia jodłowego lub świerkowego. Barwne kompozycje z ok. 350 szt. roślin, przynajmniej w trzech odcieniach, pojawią się na ul. 3 Maja, Pl. Mickiewicza, na Rynku, skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Jana Pawła II z ul. Słowackiego i Kraszewskiego, na ul. Opolskiej oraz rogu ul. Słowackiego i Jana Pawła II. Oprócz roślin będą też dodatkowe, kolorowe niespodzianki, które jeszcze przed 1 listopada staną przy ul. Tarnowskiego.

Zapowiedzią zmiany ukwiecenia na jesienne są wrzosowe kompozycje, które od września upiększają Park im. Czesławy Puzon ps. „Baśka". Efekty prac JPK niebawem zostaną zamieszczone na naszej stronie oraz profilu FB.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(11.10.2017 | aktualizacja 12.10.2017 10:10)
Archiwum