Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2007 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nowa strona internetowa Urzędu Miasta Jarosławia

We czwartek 20 grudnia 2007 r. odbyła się konferencja prasowa, podczas której dokonano prezentacji uruchomionej w tym samym dniu nowej wersji strony www.jaroslaw.pl.
Burmistrz Andrzej Wyczawski z twórcami nowej strony internetowej: Marcinem Koreckim i Bartłomiejem Grzesikiem | Fot.  Katarzyna Tworzydło
Burmistrz Andrzej Wyczawski z twórcami nowej strony internetowej: Marcinem Koreckim i Bartłomiejem Grzesikiem
Fot. Katarzyna Tworzydło
Konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy lokalnych mediów | Fot.  Katarzyna Tworzydło
Konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy lokalnych mediów
Fot. Katarzyna Tworzydło
Strona spotkała się z pozytywnym przyjęciem | Fot.  Katarzyna Tworzydło
Strona spotkała się z pozytywnym przyjęciem
Fot. Katarzyna Tworzydło

Jej autorami są: Marcin Korecki i Bartłomiej Grzesik z jarosławskiej firmy Omnia. Organizator konferencji burmistrz Andrzej Wyczawski przypomniał, że od 1997 r. strona była opracowywana przez Waldemara Rokosza, Pawła Czopa i Tomasza Ferenca. Dwukrotnie została uznana za najlepszą stronę na terenie województwa. „Uważam, że w dobie szybkiego przepływu informacji, gdy nie ma barier komunikacyjnych, także Urząd Miasta powinien sprostać oczekiwaniom społeczeństwa. Od początku funkcjonowania naszej strony byłem zaangażowany w jej tworzenie. Teraz uznałem, że należy ją zmodernizować. Zmieniona została nie tylko witryna, ale też zawartość strony i możliwości szybszego informowania mieszkańców, czy turystów o formach realizacji poszczególnych zadań" - wyjaśniał burmistrz Andrzej Wyczawski.

W konferencji uczestniczyli dziennikarze Gazety Codziennej „Nowiny", „Gazety Jarosławskiej", „Życia Podkarpackiego" i Radia „Fara". O tym, jak poruszać się po stronie internetowej mówił Marcin Korecki. Obecnie jest osiem podstawowych zakładek: „Na bieżąco", „Urząd Miasta", „Rada Miasta", „O Jarosławiu", „Dla Mieszkańców", „Dla Turystów", „Biuletyn Informacyjny" oraz „Galeria".

Już od 20 grudnia 2007 r. można wpisać się do tzw. newslettera, aby systematycznie otrzymywać aktualności, ogłoszenia i Biuletyn Informacyjny. W bardzo szybki sposób można też dowiedzieć się jak załatwić większość spraw w Urzędzie Miasta i pobrać stosowne wnioski lub formularze. „Klikając" na kalendarz wyświetlą się wszystkie imprezy i uroczystości zaplanowane na dany dzień. W zakładce „O Jarosławiu" znajduje się wykaz Honorowych Obywateli Miasta i osób, które otrzymały Złotą Odznakę Za Zasługi dla Miasta Jarosławia. Dla turystów przygotowano bazę noclegową, gastronomiczną, wykaz biur turystycznych i przewodników, dane dotyczące komunikacji PKS, PKP i MZK, postojów TAXI, stacji paliw oraz atrakcji turystycznych. Sukcesywnie będzie uzupełniana galeria zdjęć, które doskonale się prezentują zarówno jako miniatury i jako powiększenia. W trakcie opracowania znajdują się informacje „Dla Inwestorów", które zostaną opublikowane w przyszłym roku. Internauta może również dowiedzieć się jaka jest pogoda w Jarosławiu, dzięki połączeniu z serwisem Wirtualnej Polski. Nowością jest opcja powiększania czcionki.

Podczas konferencji dziennikarze zaproponowali poszerzenie bazy działających na terenie miasta stowarzyszeń, a także możliwość dokonywania wpisów.

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(20.12.2007 | aktualizacja 03.01.2008 11:54)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31