Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Laureaci świątecznego konkursu

Własnoręcznie wykonane pocztówki z życzeniami mają nieporównywalnie większą wartość niż niejeden odpowiednik elektroniczny. Choć obecnie coraz rzadziej je wysyłamy, to ideą „Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia” jest właśnie podtrzymywanie tej miłej tradycji. Jarosławianie chętnie włączyli się w inicjatywę, na tegoroczną - III edycję wpłynęło aż 369 prac. 6 grudnia br. burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z laureatami. Data nie była przypadkowa, ponieważ w tym dniu Ratusz odwiedził wyjątkowy Gość, który pomógł wręczyć zwycięzcom przygotowane upominki.

Pomimo mocnej konkurencji SMS-ów i e-maili, w Jarosławiu tradycja rozsyłania kartek świątecznych ma się dobrze. Służy temu również „Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia", organizowany przez Burmistrza Miasta, przy wsparciu miejskich instytucji kultury i sportu. Zakończyła się właśnie III edycja,  skierowana do wszystkich naszych mieszkańców. Jej celem było wyłonienie najciekawszych projektów plastycznych o tematyce Świąt Bożego Narodzenia, które stały się podstawą do stworzenia kartek rozsyłanych do zaprzyjaźnionych samorządów, partnerów, organizacji i stowarzyszeń nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Cztery nagrodzone I miejscami projekty zostały już wydrukowane i niebawem trafią do Adresatów. Ich autorzy to: Zosia Janusz (4 lata, Miejskie Przedszkole nr 10), Natasza Waliczek (klasa IV c, Szkoła Podstawowa nr 5), Paulina Czwałga (IV Tc, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) oraz Łukasz Waszczuk (mieszkaniec).

Na konkurs wpłynęło łącznie 369 prac w 4 kategoriach: przedszkola - 65, szkoły podstawowe - 221, szkoły ponadgimnazjalne - 17, mieszkaniec - 16.

- Pocztówki są niepowtarzalnym symbolem naszej pamięci. Dlatego celem konkursu jest podtrzymywanie tej miłej tradycji rozsyłania do wszystkich, którym dobrze życzymy okolicznościowych kartek. W III edycji otrzymaliśmy blisko 370 wyjątkowych projektów. Bardzo dziękuję uczestnikom za tak liczne zainteresowanie. Zwycięskie prace po raz kolejny były inspiracją do przygotowania oryginalnych kartek, rozsyłanych z naszego Urzędu. Jest ich aż cztery wersje, każda niepowtarzalna, w wykonaniu 4-latki, uczennic szkoły podstawowej i szkoły średniej oraz dorosłego mieszkańca. Śmiało możemy powiedzieć, że to życzenia od jarosławian dla jarosławian oraz naszych przyjaciół w Polsce i za granicą - mówi burmistrz Waldemar Paluch.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 grudnia br., w sali narad Ratusza i w obecności specjalnego gościa - św. Mikołaja, który pomógł burmistrzowi wręczać upominki. Słodkości ufundowały firmy F.P.C. SAN-Pajda Jarosław Sp. z.o.o. oraz Mondelez Polska Production Sp. z o.o., nagrody rzeczowe i karnety na basen - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, bilety do kina IKAR - Miejski Ośrodek Kultury, kalendarze na 2018 rok oraz gadżety - Centrum Kultury i Promocji. Wśród nagród znalazły się również upominki promujące akcję "Czysty Jarosław". Dodatkowo autorzy najlepszych prac otrzymali zrealizowane kartki świąteczne z własnymi projektami. 

Wszystkie prace nadesłane na konkurs zostały wyeksponowane na wystawie w holu kamienicy Attavantich (CKiP) oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Natomiast projekty, które zyskały największą sympatię komisji - burmistrza Waldemara Palucha i Aleksandry Toczek-Borysiuk z CKiP, znajdują się na parterze Ratusza. 

Dziękujemy za tak liczny zainteresowanie III edycją konkursu, laureatom gratulujemy i zapraszamy już do kolejnej, wielkanocnej odsłony!


LISTA LAUREATÓW

Kategoria PRZEDSZKOLA
I miejsce -
Zofia Janusz (lat 4,5 MP nr 10)
II miejsce
ex aequo - Maciej Makar (6 lat Miejskie Przedszkole nr 8 Montessori, Grupa Zielona), Maria Chojna (5 lat, MP nr 10)
III miejsce
ex aequo - Sara Gwóźdź (4 lata, Miejskie Przedszkole nr 10), Iga Nasiewicz (4 lata, Miejskie Przedszkole nr 3, Grupa Stokrotki)

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce -
Natasza Waliczek (IV c, Szkoła Podstawowa nr 5)
II miejsce -
Emilia Gościak (III e gimnazjalna, Szkoła Podstawowa nr 1)
III miejsce ex aequo - Milena Bartoszek, (Vc Szkoła Podstawowa nr 4), Julia Boryś (VII D Szkoła Podstawowa nr 4)

Wyróżnienie: Kazimierz Rusak, III B (Szkoła Podstawowa nr 5)

Kategoria SZKOŁY ŚREDNIE 
I miejsce -
Paulina Czwałga (IV Tc, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących)
II miejsce - Karol Szawara (III Tc, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących)
III miejsce ex aequo - Natalia Kulas (III w zawodzie fryzjer 9-12 Hufiec Pracy przy ZSSChiO), Patryk Perżyło (III Tc, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących)

Kategoria MIESZKANIEC
I miejsce
- Łukasz Waszczuk
II miejsce
- Izabela Krygowska
III  miejsce ex aequo - Katarzyna Szarek i Daria Łuka

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(07.12.2017 | aktualizacja 08.12.2017 08:47)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31