Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Straż Miejska pomoże uruchomić auto

Straż Miejska w Jarosławiu została wyposażona w specjalne urządzenie rozruchowe, które pozwala uruchomić samochód z rozładowanym akumulatorem. Kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy funkcjonariuszy, pod warunkiem, że w danej chwili nie będzie żadnych zgłoszeń wymagających interwencji. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy numer 986.
Fot. M. Młynarska

Od kilku dni na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jarosławiu znajduje się prostownik do rozruchu - urządzenie ułatwiające uruchomienie samochodu z rozładowanych akumulatorem. Dlatego funkcjonariusze służą bezpłatnie pomocą kierowcom mającym problem z autem. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy numer 986.

Co bardzo ważne, takiej pomocy strażnicy będą udzielać nie tylko w okresie zimowych, kiedy przy  niskich temperaturach akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa, ale przez cały rok.

- Oczywiście priorytetem są dla nas zgłoszenia wymagające interwencji, dotyczące zagrożeń życia lub mienia. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, gdy na pomoc w uruchomieniu auta trzeba będzie trochę poczekać - mówi Witold Ilič, komendant Straży Miejskiej.

Strażnicy będą pomagać kierowcom w dni robocze, w godzinach porannych i popołudniowych. Pamiętajmy jednak, że patrol odpali samochód jedynie ze sprawnym akumulatorem. W przypadku poważniejszych problemów technicznych, trzeba dzwonić do fachowców.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(18.01.2018 | aktualizacja 18.01.2018 10:36)
Archiwum