Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Gala Sportu 2017 - podsumowanie sukcesów jarosławskich klubów

Za nami Jarosławska Gala Sportu 2017 – wydarzenie podsumowujące minione 12 miesięcy! Burmistrz miasta Waldemar Paluch po raz drugi w tak uroczystej oprawie nagrodził najlepszych sportowców za wyniki i reprezentację naszego miasta na regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych arenach sportowych. Poznaliśmy również najpopularniejszych zawodników i trenerów Jarosławia wyłonionych w ramach 28. plebiscytu. Uroczysta gala z balem, współorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbyła się w piątek (9 lutego br.) w restauracji Coloseum.

Lekkoatletyka, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, koszykówka, piłka ręczna, łucznictwo, boks, kickboxing, aikido, MMA, - to dyscypliny, które reprezentowali sportowcy i trenerzy 28. Plebiscytu  na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia 2017 roku. W miniony piątek (9.02), podczas Jarosławskiej Gali Sportu zorganizowanej w restauracji Coloseum, poznaliśmy laureatów konkursu zainicjowanego w 1990 r. przez Marka Piotrowskiego z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. 

W tegorocznej edycji nominowanych było 29 sportowców oraz 11 trenerów jarosławskich klubów. Za pośrednictwem naszej strony internetowej zostało oddanych 3476 głosów, na kuponach drukowanych w Gazecie Jarosławskiej 192 głosy, zaś drogą SMS-ową (wprowadzoną po raz pierwszy) 919 głosów.

Wśród sportowców największą sympatię Internautów oraz czytelników Tygodnika zyskał  Kamil Motyka - lekkoatletyka (Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół") 1323 pkt. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Saj - siatkówka (TS MKS „San-Pajda") 749 pkt, a trzecie miejsce Maciej Tomaszewski - lekkoatletyka (Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół") 449 pkt. Tuż za podium, ale również z pucharami znaleźli się: Anna Brzyska - tenis stołowy (PKS Kolping FRAC Jarosław) 321 pkt oraz Paulina Chmielarczyk - siatkówka (TS MKS „San-Pajda") 194 pkt. Wśród trenerów zdecydowanie zwyciężył Piotr Pajda (TS MKS „San" Jarosław) 1050 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Dziukiewicz (PKS KOLPING FRAC Jarosław) 534 pkt, a trzecie miejsce trafiło do Jacka Mikłasza (JKS 1909 Jarosław) 439 pkt.

Formuła gali już po raz drugi umożliwiła Burmistrzowi Miasta Jarosławia docenienie nie tylko cieszących się sympatią kibiców sportowców i trenerów, ale dodatkowo najlepszych zawodników wytypowanych przez kluby oraz zawodników z najlepszymi wynikami sportowymi w sześciu podkategoriach. Główny organizator wydarzenia pogratulował zawodnikom i trenerom osiągniętych sukcesów, podziękował za ciężką pracę klubom oraz przypomniał ubiegłoroczne działania ukierunkowane na rozwój jarosławskiego sportu. Przypomniał o inwestowaniu w sportową infrastrukturę, nowe miejsca rekreacji, które zostały zauważone w Polsce przyznaniem m.in. nagród „Mieszkam TU - mądre pomysły na mądre miasto" czy „Inwestor na Medal 2017". Zaznaczył, że w tym roku rozpocznie się również długo oczekiwany remont stadionu miejskiego, dofinansowany ze środków ministerstwa sportu.

- Gala Sportu jest świętem wszystkich sportowców, którzy trenują i ćwiczą na terenie naszego miasta; wszystkich osób, które zajmują się sportem. To bardzo ważne, aby docenić całoroczny wysiłek w walce o medale, puchary, jak najlepsze miejsca. Wspaniała postawa naszych zawodników, trenerów, działaczy i doskonałe osiągnięcia w zmaganiach sportowych, utwierdzają mnie w przekonaniu, że decyzja, którą podjąłem jeszcze w 2016 r. o zwiększeniu nakładów na szeroko rozumiany sport o 60% była słuszna. Te środki zostaną utrzymane również w przyszłości, ponieważ przekładają się na konkretne wyniki w wielu dyscyplinach i są doskonale i efektywnie wykorzystywane. To nie tylko sukcesy sportowców, klubów, trenerów - to są sukcesy Jarosławia! - mówił burmistrz W. Paluch podsumowując wydarzenie.

Podczas gali zostali nagrodzeni nie tylko laureaci plebiscytu, ale i najlepsi sportowcy klubowi (łącznie 16 zawodników) wytypowani przez poszczególne kluby; najlepsze wyniki sportowe w kat. seniorskiej (łącznie 10 wyróżnień w indywidualnych sportach i grach zespołowych kobiecych i męskich). Lista laureatów dostępna jest poniżej w załączniku. Nagrodę specjalną swoim dwóm piłkarkom ręcznym przyznał również TS MKS San Jarosław. Był czas na promocję sportowych wydarzeń. Goście zostali zaproszeni m.in. na mecze siatkówki, piłki ręcznej, zbliżającą się dużą imprezę w roli głównej z tenisistami stołowymi oraz Bieg Czterolistnej Koniczynki.

Na zakończenie burmistrz wręczył roczne stypendia sportowe (50 osób z 6 klubów) oraz jednorazowe nagrody (17 osób z 6 klubów) za wysokie wyniki w ubiegłym roku. Więcej TUTAJ. Muzycznym gościem była utalentowana Natalia Darkowska - uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, zwyciężczyni jarosławskiego konkursu „Masz Talent" 2016.

 

Wśród zaproszonych gości na gali obecni byli m.in. burmistrz miasta Waldemar Paluch z małżonką, zastępca burmistrza Dariusz Tracz z małżonką, Bożena Łanowy - przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Jarosławia, Szczepan Łąka - wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia, służby mundurowe, Jacek Stalski - dyrektor MOSiR, Renata Chlebowska - dyrektor Wydziału Oświaty, Magdalena Zarębska-Lorenowicz - dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej, przedstawiciele Rady Programowej ds. Sportu oraz najliczniejsze, szczególne grono - sportowcy, trenerzy i prezesi jarosławskich klubów.

 

FOTORELACJA - cz. I

FOTORELACJA - cz. II

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.02.2018 | aktualizacja 27.02.2018 08:17)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Lipiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Bayala i ostatni smok - 2D
    9,10,12,14,15 Lipca
    godzina: 13.30
  • Wiking i magiczny miecz 2D
    10,12,14,15 17,19,21,22,23 Lipca
    godzina: 16.00