Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Spotkania w dzielnicach i konsultacje ws. wymiany pieców

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców na cykl spotkań we wszystkich dzielnicach. Tym razem gospodarz miasta przedstawi najważniejsze zadania, zaplanowane w uchwalonym przez Radę Miasta budżecie. Jarosławianie będą mogli zgłosić swoje uwagi i problemy dotyczące życia w mieście, zapisać się na indywidualne spotkania w Ratuszu czy wypowiedzieć się w ankiecie. Pierwszy termin to 6 marca (wtorek), dzielnica nr 3 (Katolickie Centrum Kultury). Wszystkie spotkania będą rozpoczynały się o godz. 18.00. Bezpośrednio po nich zapraszamy również na spotkania informacyjne ws. możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę pieców.

W 2016 r. burmistrz Waldemar Paluch rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami we wszystkich siedmiu dzielnicach. Zaproponował jarosławianom możliwość włączenia się w procesy podejmowania decyzji w sprawach istotnych dla miasta. Wówczas odbyły się też wybory do Rad Dzielnic. Obecnie te organy są bardzo aktywne, podejmują inicjatywy oraz starania, by w ich dzielnicach nie tylko poprawiać infrastrukturę, ale też by więcej się działo. Współpraca przynosi wymierne korzyści. Konsultowane są m.in. inwestycje i priorytetowe potrzeby.

Na ostatnich, listopadowych spotkaniach burmistrz miasta przedstawiał mieszkańcom swój projekt budżetu na ten rok. Teraz chce poinformować o zadaniach, które znalazły się w - uchwalonym przez Radę Miasta - najważniejszym dla samorządu dokumencie, z poprawkami wniesionymi przez radnych.

- Każde spotkanie w terenie utwierdza mnie w przekonaniu, że to najlepszy sposób komunikacji z mieszkańcami. Nic nie zastąpi rozmowy z człowiekiem. Dzięki temu dowiaduję się więcej o potrzebach, a jest ich naprawdę wiele. Świadczy o tym choćby liczba zgłoszonych oczekiwań do tegorocznego budżetu opiewających na ponad 90 mln zł. Podczas ostatnich spotkań zostało zgłoszonych wiele różnych spraw, najczęściej dotyczących stanu dróg, inwestycji, gospodarki odpadami, czy miejskiej zieleni. Część z nich była „załatwiana" na miejscu, dzięki obecności dyrektorów wydziałów urzędu czy prezesów spółek. Tak będzie i tym razem - zapewnia burmistrz, Waldemar Paluch.

Bezpośrednio po spotkaniach burmistrza z mieszkańcami, zainteresowani jarosławianie będą mogli pozostać na spotkaniach informacyjnych w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę dotychczasowych pieców na ekologiczne kotły gazowe, na biomasę lub paliwa stałe inne, niż biomasa. Więcej na ten temat TUTAJ

 

Zachęcamy do udziału w spotkaniach. Jest już znany terminarz dla wszystkich dzielnic.

Początek spotkań z burmistrzem - godz. 18.00
Początek spotkań ws. wymiany pieców - ok. godz. 19.30

Dzielnica nr III - 6 marca (wtorek)
Katolickie Centrum Kultury w Parafii pw. Chrystusa Króla, ul. 3 Maja 49

Dzielnica nr V - 7 marca (środa)
Miejska Biblioteka Publiczna ul. ks. Jakuba Makary 1

Dzielnica nr VII - 8 marca (czwartek)
Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica ul. Dolnoleżajska 16

Dzielnica nr I - 12 marca (poniedziałek)
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi, ul. Spytka 2

Dzielnica nr IV - 15 marca (czwartek)
Szkoła Podstawowa nr 5 im. "Baśki" Puzon, ul. Traugutta 15

Dzielnica nr II - 19 marca (poniedziałek)
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi ul. 3 Maja 30

Dzielnica nr VI - 20 marca (wtorek)
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Adama Mickiewicza, ul. Kraszewskiego 39
(budynek dawnego ZSO im. Książąt Czartoryskich)

Zapraszamy!

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(02.03.2018 | aktualizacja 20.03.2018 15:42)
Archiwum
Marzec 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31