Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nabór do klas IV i VII w Jedynce i Dwójce

Reforma oświaty likwidująca gimnazja i wprowadzająca ośmioletnie szkolnictwo podstawowe z założenia ma trzyletni okres przejściowy. Od poniedziałku 12 marca trwają zapisy do klasy IV i VII Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 utworzonych na kanwie gimnazjów - rodzice, którzy zamierzają zmienić szkołę swojemu dziecku, mogą składać deklaracje w sekretariatach szkół. Do klas I i oddziałów przedszkolnych w szkołach natomiast obowiązuje rekrutacja elektroniczna.
Nowe oblicze Szkoły Podstawowej Nr 2 - oddział przedszkolny
Nowe oblicze Szkoły Podstawowej Nr 2 - oddział przedszkolny
świetlica dla dzieci
świetlica dla dzieci
klasa IV
klasa IV
Nowe oblicze Szkoły Podstawowej Nr 1 - oddział przedszkolny
Nowe oblicze Szkoły Podstawowej Nr 1 - oddział przedszkolny
klasa IV
klasa IV
stołówka | Fot.  Iwona Międlar
stołówka
Fot. Iwona Międlar

Od 12 marca br. rodzice uczniów klas III i VI wszystkich szkół podstawowych mają możliwość zapisania dzieci w nowym roku szkolnym do klasy IV i VII nowo powstałych Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2. Możliwość taką wprowadziła reforma oświaty w sytuacji, gdy przekształcane zostały gimnazja w szkoły podstawowe. Utworzenie pełnej - ośmioklasowej szkoły podstawowej potrwa jeszcze dwa lata.

W ubiegłym roku szkolnym po raz pierwszy w SP 1 i SP 2 utworzono oddziały przedszkolne, klasy I, IV oraz VII. W tym roku nabór ten będzie kontynuowany, należy jednak pamiętać, że do klas IV i VII nie obowiązuje rekrutacja elektroniczna. W załączeniu znajduje się deklaracja - wniosek rodzica o zapisaniu dziecka do SP 1 lub SP 2. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć w sekretariacie SP 1 lub SP 2.     

Zapraszamy do zainteresowania się ofertą obydwu szkół, które czekają na uczniów w przestronnych salach, z bardzo dobrym zapleczem dydaktycznym, wykwalifikowaną kadrą oraz szeroką ofertą edukacyjną. Zaletą utworzenia w budynkach dawnych Publicznych Gimnazjów Nr 1 i 2 szkół podstawowych jest powrót do dawnych obwodów szkół w mieście oraz przede wszystkim nauka na jedną zmianę. W Szkole Podstawowej  Nr 4 przy ul. Żeromskiego oraz w Szkole Podstawowej Nr 10 na os. Słonecznym nauka odbywa się na dwie zmiany. Rząd wprowadzając reformę oświaty jednozmianowość nauki wpisał jako jeden z podstawowych elementów właściwej edukacji. Prowadzenie naboru do klas IV i VII budziło w zeszłym roku sporo emocji i kontrowersji, okazało się że niesłusznie. Obydwie szkoły są dobrze przygotowane dla dzieci młodszych, dostosowano pomieszczenia do ich potrzeb, zakupiono meble, wyposażono świetlice, wyremontowano toalety. Aby poznać bliżej warunki i ofertę szkolną zapraszamy na dni otwarte. Więcej szczegółów na stronach szkół: SP 1  SP 2  

Deklaracje - wniosek o zapisanie dziecka do klasy IV lub VII znajdą Państwo w załączniku.
O wszelkie szczegóły można pytać bezpośrednio w szkołach:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Królowej Jadwigi ul. 3 Maja 30,
tel. 16 621 34 76; e-mail: pgimnr1@interia.pl 

www.pg1.jaroslaw.pl 

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego; ul. Jana Pawła II 26
tel. 16 624 20 90; e-mail:

www.dwojkajw.internetdsl.pl

 

Przypomnijmy:

Rządowa reforma oświaty zlikwidowała gimnazja. W Jarosławiu nie zamknięto żadnej szkoły, dwa wiodące gimnazja (1 i 2) zostały przekształcone w ośmioletnie szkoły podstawowe. Publiczne Gimnazjum Nr 3 (pl. ks. Piotra Skargi) włączono do Szkoły Podstawowej Nr 6 (ul. Spytka 2); Publiczne Gimnazjum Nr 4 (dawny Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich) włączono do szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, którą przeniesiono do nowej siedziby przy ul. Kraszewskiego 39. Publiczne Gimnazjum Nr 5 funkcjonujące jako Zespół Szkół im. Jana Pawła II włączono do Szkoły Podstawowej Nr 5 (ul. Traugutta 15). W budynku po Szkole Podstawowej Nr 11 (ul. Kraszewskiego 1) 24 stycznia br. został otwarty pierwszy Miejski Żłobek „Radosny Zakątek", a od września planowane jest tam publiczne przedszkole.   

 

Iwona Międlar
Wydział Oświaty
(03.04.2018 | aktualizacja 11.04.2018 09:40)
Archiwum
Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31