Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Maj

Aktualności / wydarzenia

Majówka „Z uśmiechem po zdrowie”

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica aktywnie przyłączyła się do kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE”. Wczoraj (23.05) na terenie placówki trzecioklasiści wszystkich szkół podstawowych mogli wspólnie spędzić czas, wziąć udział w zabawach i konkursach. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda, było radośnie i prozdrowotnie jak przystało na imprezę pod hasłem „ Z uśmiechem po zdrowie”.

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach kampanii „Uzależnieniom mówimy NIE", prowadzi szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Wpisuje się w nie również majówka promująca zdrowie, organizowana od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 7 im. Stanisława Staszica. 23 maja br. placówka po raz kolejny przygotowała szereg atrakcji dla uczniów klas trzecich wszystkich jarosławskich szkół podstawowych. W przedsięwzięcie, które prowadził dyrektor szkoły Zenon Skrzypek zaangażowali się wychowawcy i rodzice.

Fani sportu mogli wykazać się sprawnością fizyczną podczas rozgrywek sportowych i turnieju piłki nożnej. Najlepszy z grona piłkarzy zdobył tytuł „króla strzelców". Dużym zainteresowaniem cieszyły się też mistrzostwa gry w mini piłkarzyki.

Miłośnicy ekologii oraz uczniowie utalentowani artystycznie wzięli udział w konkursach wiedzy ekologicznej i konkursie plastycznym; pasjonaci gier planszowych mogli wykazać się w turnieju warcabów plenerowych. Dzięki przychylności Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu i Pracowników Pogotowia Ratunkowego, dzieci miały możliwość  nie tylko obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale nabyć praktycznych umiejętności z ratownictwa, wziąć udział w konkursie i zdobyć tytuł  „Małego Ratownika". Entuzjazm dzieci wzbudziły konkursy: „Mam talent" i „Najpiękniejszy strój ekologiczny". Dodatkowo dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości, organizatorzy przygotowali konkursy związane z historią i pięknem naszej Ojczyzny. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o Polsce oraz zdolności plastyczne w konkursach: „Polska to brzmi dumnie" i „Piękna nasza Polska cała". Oprócz kolorowego placu zabaw na dzieci czekały zdrowe przysmaki przygotowane przez Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Dla uczestnikom wszystkich konkursów organizatorzy przygotowali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia. W imieniu burmistrza Waldemara Palucha wręczyli je: Zbigniew Guzowski - przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Małgorzata Bórzyńska - sekretarz MKRPA.

Więcej zdjęć - FACEBOOK

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.05.2018 | aktualizacja 24.05.2018 14:19)
Fot. Paweł Wolontkowski