Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Otworzyli sezon w Nowej Sarzynie. LOTTO Superliga rusza w niedzielę

Tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga otworzyli sezon w Nowej Sarzynie. Swój pierwszy turniej w czarno-pomarańczowych barwach wygrał Słowak, Jakub Zelinka. Z kolei Mistrzowie Polski z Jarosławia nowy sezon LOTTO Superligi rozpoczną w niedzielę. PKS Kolping FRAC ma nowy skład, sprawdzonego lidera i cel - obronę mistrzowskiego tytułu!
Fot. archiwum klubu

- Kadra Parafialnego Klubu Sportowego Kolping Jarosław spisała się bardzo dobrze. W sumie przywieźliśmy z Nowej Sarzyny dziesięć medali. Pierwsze złoto w naszych barwach wywalczył Słowak Jakub Zelinka, który w tym sezonie wzmocnił naszą pierwszoligową drużynę - cieszy się trener, Mateusz Czernik.

Zelinka triumfował w kategorii wiekowej 18-39. W finale pokonał defensora Jakuba Kuźmicza 3:2. Wśród żaków srebrny krążek zdobył Szymon Flaumenhaft, a brązowy - Alan Zieliński. Najlepszą żaczką została Kinga Hawro, a 3 miejsce zajęła Natalia Maciałek. W rywalizacji młodziczek srebrny krążek powędrował do Kingi Hawro, a brąz do Dagmary Kłak. Z kolei Dawid Jadam triumfował wśród młodzików, a zaraz za nim uplasował się Szymon Brud. Najlepszą kadetką została Anna Brzyska. Gratulujemy!

 

NOWY SEZON, NOWY SKŁAD. KOLPING FRAC INAUGURUJE LOTTO SUPERLIGĘ

Czarno-pomarańczowi rozpoczną rozgrywki ligowe od hitowego spotkania. Jarosławianie zmierzą się w Działdowie z Dekorglassem.

- To bardzo dobry zespół. Ubiegły sezon zakończył z brązowym medalem w LOTTO Superlidze, ale przede wszystkim triumfował w Pucharze ETTU. To taki odpowiednik Ligi Europejskiej w piłce nożnej. Ponadto działdowianie wzmocnili swój skład. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ale to my jesteśmy Mistrzami Polski - mówi menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Kontrakt z Dekorglassem podpisał m.in. Japończyk Taku Takakiwa, który odszedł z Palmiarni Zielona Góra (bilans 10 zwycięstw, 2 porażki) oraz Chińczyk Shang Kun, grający na co dzień w chińskiej superlidze. Oprócz nich w Działdowie zostali Polacy: Paweł Fertikowski (15:7) i Wenliang Xu (0:1) oraz Wong Chun Ting (5:2), Wang Yang (16:8), Kenta Matsudaira (4:3) i Jiri Vrablik (10:7). Szczególnie dla tego ostatniego spotkanie z Kolpingiem FRAC będzie wyjątkowe. Po raz pierwszy poprowadzi zespół jako trener.

Do zmian doszło także w ekipie Kolpinga FRAC. Do zespołu dołączył Ukrainiec Kou Lei, Czech Tomas Konecny oraz Piotr Chodorski. Liderem nadal będzie niepokonany w ubiegłym sezonie - Hou Yingchao.

- Cała drużyna spotyka się w środę. Będziemy mieli cztery dni do meczu w Działdowie, które poświęcimy na wspólne przygotowania. Na tę chwilę nie zdradzę czy wystąpi Hou. Na pewno zagra w pierwszej i drugiej rundzie rozgrywek LOTTO Superligi. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, aby zagrać w fazie play-off zawodnik musi wystąpić minimum w dwóch meczach pierwszej i drugiej rundy - zdradza Dziukiewicz.

Spotkanie PKS Kolping FRAC Jarosław - Dekorglass Działdowo w niedzielę (2 września) o godz. 18:00. Transmisja na www.superliga.com.pl

 

I KOLEJKA LOTTO SUPERLIGI

1.09 Dartom Bogoria - ZOOLeszcz Gwiazda

2.09 Olimpia - Fibrain AZS Politechnika

2.09 Dekorglass - PKS Kolping FRAC

2.09 Energa KTS - Dojlidy

2.09 Palmiarnia - 3S Polonia

2.09 UNIA AZS AWFiS - Morliny

 

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.08.2018 | aktualizacja 28.08.2018 12:07)
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31