Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Trwa akcja oznaczania psów!

Trwa akcja bezpłatnego znakowania psów będących pod opieką mieszkańców miasta. Wystarczy kilka kroków, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pupila, a także uzyskać zwolnienie z opłaty za posiadanie psa. Zachęcamy do wzięcia udziału!
Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem (od ang. słowa chip oznaczającego miniaturowy mikroprocesorowy układ elektroniczny) to jedna z najlepszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym warunkiem podróżowania ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Do wzięcia udziału w akcji wystarczy:

  • POBRAĆ z Urzędu Miasta Jarosławia (Ratusz, Rynek 1, kancelaria ogólna, parter, pokój nr 2) bezpłatne zaświadczenie o figurowaniu psa w miejskiej ewidencji.
  • UDAĆ SIĘ wraz z książeczką szczepień zwierzęcia i dowodem osobistym właściciela do lecznicy dla zwierząt US-WET w Szówsku przy ul. Chmielowskiego 3 (tel. do placówki 16 621 65 38)

Więcej informacji na temat akcji uzyskają Państwo w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska, pod numerem tel. 16 624 87 21.

Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.11.2018 | aktualizacja 18.12.2018 14:17)
Archiwum