Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

PKS Kolping - młodzi najlepsi w kraju, seniorzy awansują

Młodzi pingpongiści PKS-u Kolping wrócili z tarczą z Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w Łaziskach Górnych. Dawid Jadam oraz Szymon Brud w znakomitym stylu sięgnęli po tytuł. Gratulujemy! Zwycięstwo i awans zaliczyli też podopieczni Kamila Dziukiewicza. PKS Kolping pokonał w 9. kolejce LOTTO Superligi rywali z Bydgoszczy i awansował na 2. miejsce w tabeli.
Fot. archiwum klubu

Młodzi pingpongiści turniej w Łaziskach Górnych rozpoczęli efektownie i efektywnie. Dawid Jadam i Szymon Brud fazę grupową wygrali z kompletem zwycięstw i bez straty seta. Dzięki temu zostali rozstawieni najwyżej i w ćwierćfinale mieli tzw. „wolny los". W półfinale podopieczni trenera Mateusza Czernika pokonali Szkołę Podstawową nr 3 z Ligoty. W finale natomiast wygrali ze Szkołą Podstawową nr 4 z Lidzbarka Warmińskiego 3:0. - Jestem bardzo zadowolony z chłopców. Pokazali charakter i umiejętności. W finale Dawid Jadam w znakomitym stylu obronił dwie piłki meczowe, a Szymon Brud był jedynym zawodnikiem, który nie przegrał żadnego meczu w turnieju - cieszy się trener, Mateusz Czernik.

PÓŁFINAŁ
PKS Kolping Jarosław - SP 3 Ligota 3:1 (-2,0,2,1)

FINAŁ
PKS Kolping Jarosław - SP 4 Lidzbark Warmiński 3:0 (2,2,0)

 ***

Powody do zadowolenia mają również Mistrzowie Polski, którzy wygrali we własnej hali 3:2 i zdobyli dwa cenne punkty. Mecz z LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoszcz można uznać za pojedynek „na szczycie"... władz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wiceprezesem PZTS ds. organizacyjnych jest menedżer zespołu z Jarosławia - Kamil Dziukiewicz, zaś opiekun gości - Zbigniew Leszczyński, wiceprezesem związku ds. sportowych. - Spotkania z bydgoszczanami to zawsze mecze przyjaźni. Nie jest tajemnicą, że prywatnie przyjaźnimy się z prezesem Leszczyńskim. Co do meczu, to liczą się kolejne zdobyte punkty i awans na pozycję wicelidera LOTTO Superligi - zaznaczył Kamil Dziukiewicz. Kolejny mecz czarno-pomarańczowi rozegrają dopiero 6 stycznia. W Rzeszowie zmierzą się z Fibrain AZS Politechniką. Zatem 2019 rok PKS Kolping FRAC Jarosław rozpocznie od derbów Podkarpacia. W szeregach mistrza Polski na pewno wystąpi największa gwiazda LOTTO Superligi - Hou Yingchao.

 

TABELA

1. Dartom Bogoria 21 

2. Kolping FRAC 19 

3. Unia AZS AWFiS 18 

4. Dekorglass 17

5. Dojlidy 15 

6. 3S Polonia 14 

7. Fibrain AZS Politechnika 13 

8. LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda 12 

9. Energa KTS 7 

10. Morliny 3  

11. Olimpia-Unia 2 

12. Palmiarnia 0  


Kancelaria Burmistrza Miasta
(04.12.2018 | aktualizacja 06.12.2018 11:34)
Archiwum