Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XXI Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

8 lutego 2019 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 odbył się finał XXI Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów z jarosławskich szkół podstawowych, które 29 stycznia rozegrały mecze eliminacyjne. Turniej sędziowali: Krzysztof Nazarko i Paweł Buczek, natomiast funkcję komentatora pełnił Hubert Makowski. Organizację turnieju koordynowały Bożena Cieślak oraz Magdalena Makowska.
Tym razem Bogdan Zając - Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia, absolwent i Przyjaciel SP nr 11 w Jarosławiu, obecnie asystent trenera Adama Nawałki w ekstraklasowej drużynie Lecha Poznań, nie mógł osobiście przybyć na turniej, ale przekazał nagranie z życzeniami dla uczestników i organizatorów turnieju.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, turniej uatrakcyjnił występ Mateusza Mijala - wokalisty z Jasła, którego oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Rozgrywki finałowe odbywały się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym". W tym roku nie obyło się bez niespodzianek. Po tytuł sięgnęła drużyna SMS Jarosław, wygrywając w finale z SP4 3: 0. Drużynie SP11, która dwa razy z rzędu wygrała turniej i miała okazję do zatrzymania Pucharu Przechodniego na własność, nie udało się osiągnąć wymarzonego celu, a w decydującym meczu o III miejsce uległa drużynie szkoły Sióstr Niepokalanek 0:1. Nagrody indywidualne, puchary i upominki otrzymali: zawodnik turnieju: Michał Stankiewicz (SMS Jarosław), bramkarz turnieju: Mateusz Szczepański (SP4), najlepszy strzelec: Radosław Surmiak (SP11) - zdobywca 10 goli w całym turnieju.

W tym roku nagrody zostały ufundowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 oraz przez sponsorów: Bogdana Zająca, Roberta Makarowskiego (firma Roma) oraz Romualda Mączki (dyrektora technicznego Adidas 24 ltd England). Wszystkie drużyny, biorące udział w turnieju, otrzymały piłki, a zawodnicy gadżety. Nagrodą specjalną dla drużyn, które zajęły miejsca I-III i ubiegłorocznego zwycięzcy turnieju drużyny SP11 będzie wyjazd na mecz ekstraklasy Korona Kielce - Lech Poznań.

Nagrody wręczali: zastępca burmistrza Dariusz Tracz, dyrektor SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu - Ewa Leniar oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej" Magdalena Makowska.

Wszystkim nagrodzonym zespołom i trenerom gratulujemy udanego występu, a Mateuszowi Mijalowi, sponsorom, publiczności, mediom i wszystkim zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej imprezy sportowej dziękujemy za życzliwość i wsparcie.

Więcej zdjęć TUTAJ

Informacja SP 11

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(11.02.2019 | aktualizacja 11.02.2019 09:17)
Fot. SP 11
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29