Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Łuczniczki TRAMPU mistrzyniami Polski!

W dniach 30-31 marca w Zgierzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Po raz kolejny w tym sezonie w walce o medale i tytuły Mistrza Polski wzięli udział zawodnicy jarosławskiego TRAMPU z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha.

Wcześniej z medalami wracali młodzicy i juniorzy. Z medalami i tytułami wróciły również juniorki młodsze, które drużynowo wywalczyły tytuł Halowych Mistrzyń Polski na 2019 r.

Zespół dziewczyn w składzie Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina i Anna Sus zaprezentowały się wyśmienicie w kwalifikacjach, zajmując 1 miejsce. W pojedynkach eliminacyjnych, które decydują o ostatecznych miejscach w 1/8 finału, pokonały zespół Ścinawki Średniej, w ¼ finału pokonały zespół z Żywca, w półfinale rówieśniczki z Mazowsza Teresin, a w finale zawodniczki MRKS Gdańsk. W klasyfikacji indywidualnej bardzo dobrze zaprezentowała się Sylwia Zając, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Po bardzo dobrym strzelaniu wysokie 6 miejsce wywalczyła Natalia Babiak, Weronika Macina uplasowała się na miejscu 18, Anna Sus była 34, a Magda Świtalska zajęła 54 miejsce.

Dobre strzelanie Sylwii już w poprzednim sezonie zostało dostrzeżone przez trenerów kadry Polski, co zaowocowało powołaniem do kadry narodowej.

S. Zając w tym tygodniu weźmie udział w Zgrupowaniu Kadry Polski Juniorek, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

Zawodniczki na co dzień trenują i przygotowują do zawodów Wiesław Kutyła oraz Paweł Dernoga.

Łuczniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia i tekst: Wiesław Kutyła