Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ruszają prace nad opracowaniem logo miasta Jarosławia

W najbliższych dniach burmistrz miasta Waldemar Paluch powoła zespół roboczy, który podejmie prace nad koncepcją nowego elementu systemu identyfikacji wizualnej Jarosławia – logo promocyjnego miasta.
Fot. Ludwik Biernacki
Składnikami tworzącymi symbolikę miasta są obecnie: herb, flaga i barwy. Mają one swoje ważne funkcje i zadania reprezentacyjne i pełnią je znakomicie. Jesteśmy do nich przywiązani i dumni. Nasz herb ma swoją wielowiekową historię i należny mu jest szacunek i powaga przy stosowaniu oraz publikowaniu.

Tymczasem współczesne, nowoczesne formy komunikowania, działania promocyjne, internetowe narzędzia, wymagają stosowania znaku - symbolu miasta w warunkach, które czasem nie byłyby najwłaściwsze dla użycia herbu, a i skuteczność oddziaływania niewielka.
Dlatego regiony, miasta, gminy, dla tego typu promocyjnych zastosowań i budowania swojego wizerunku, projektują specjalne logo, które nie ma zastępować herbu, ale uzupełniać i wzmacniać system identyfikacji i aby używać tego logo w sytuacjach niewłaściwych dla nobliwego, historycznie uświęconego herbu.

Zespół roboczy rozpocznie swoje prace nad logo Jarosławia w najbliższych dniach, a ich pierwszym etapem będzie zdefiniowanie kluczowych wartości, które cechują Jarosław, i które w warstwie symbolicznej powinny się później pojawić w znaku.

Zapraszamy Państwa do współpracy w tym zakresie i nadsyłania propozycji takich najważniejszych wartości, które Państwa zdaniem Jarosław posiada i powinien zaprezentować je otoczeniu! Konieczne będzie wybranie tej najważniejszej, aby mogła stać się symbolem miasta. A to niełatwe zadanie! Największe wyzwanie, to zamknięcie wartości w jednym lub dwóch słowach. Czy komuś się uda? Zapraszamy!

Kancelaria Burmistrza Miasta
(10.04.2019 | aktualizacja 10.04.2019 09:46)
Archiwum
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29