Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Półkolonie pełne atrakcji

Dobiega końca I turnus półkolonii organizowanych po raz kolejny przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Dzieci po mianowaniu na uczestników półkolonii i wzajemnym zapoznaniu się, spędziły dzień w miejskiej bibliotece na wspólnych grach i zabawach. Podczas czterech pięciodniowych turnusów zaplanowano szereg atrakcji i zajęć, animacje na świeżym powietrzu, zwiedzanie atrakcji naszego miasta oraz wycieczki do Kresowej Osady w Baszni Dolnej, Przemyśla i Krasiczyna.

120 uczniów szkół podstawowych korzysta w tym roku z półkolonii zorganizowanych przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Zaplanowano cztery turnusy dla grup 30-osobowych. Podczas zajęć uczestnicy mogą wspólnie i ciekawie spędzić wakacyjne tygodnie. 5 lipca pierwsza grupa zakończy turnus. Dzieci po mianowaniu na uczestników półkolonii i wzajemnym zapoznaniu się, spędziły dzień w miejskiej bibliotece na grach i zabawach. Były m.in.: zajęcia twórcze w „Kąciku Lokomotywy", czytanie bajek, łamigłówki, puzzle, gry i zabawy stolikowe, zabawa z konsolą X-Box, zajęcia edukacyjno-plastyczne z kolorowanką „Jak zachować się na wakacjach - bezpieczne wakacje", czy „Bajkowy Kącik Kinomana" - pokazy bajek dla dzieci. W kolejnych dniach na uczestników czekały warsztaty w Centrum Edukacji Kulturalnej JOKiS, zwiedzanie miasta oraz wycieczki.

Półkolonie przeznaczone są dla dzieci zamieszkałych w Jarosławiu i uczęszczających do miejskich szkół podstawowych. W pierwszej kolejności przyjmowani byli uczniowie, którzy do tej pory nie mieli możliwość skorzystania z takiej oferty wypoczynku. 

Przed nami jeszcze trzy turnusy wakacyjne (8-12 lipca turnus II; 15-19 lipca turnus III; 22-26 lipca turnus IV). W programie znajdują się także wycieczki do Kresowej Osady w Baszni Dolnej, Radawy, Przemyśla i Krasiczyna oraz zwiedzanie atrakcji naszego miasta.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy!

Plan półkolonii dostępny jest poniżej w załączniku. Szczegóły na www.mok-jar.pl oraz Facebook JOKIS.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.07.2019 | aktualizacja 04.07.2019 08:44)
Fot. archiwum JOKiS
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31