Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

IV Wielki Piknik Rodzinny nad Sanem

15 września Bulwary nad Sanem tętniły życiem za sprawą rodzinnej imprezy zorganizowanej po raz czwarty przez jarosławski Regionalny Klaster Ekonomii Społecznej i Innowacji „Z Biegiem Sanu do Rozwoju”, Karpacki Klaster Ekonomii Społecznej z Sanoka oraz ES-Klaster z Zabrza. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla całych rodzin, m.in występy artystyczne, konkursy z nagrodami, zabawy i pokazy. Rozrywkę na świeżym powietrzu ułatwiała piękna słoneczna pogoda.

Piknik oficjalnie otworzył burmistrz Waldemar Paluch w towarzystwie przedstawicieli 3 klastrów, którzy byli również sygnatariuszami podpisanego w trakcie trwania pikniku porozumienia o współpracy.

Wystawcy wzięli udział w konkursie na najlepiej zorganizowane stoisko, w którym nagrodzono trzy podmioty: Fundację Bieszczadzki Młyn w Ustrzykach Dolnych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu oraz Spółdzielnię Socjalną Fabryka Marzeń z Jasła. Wyróżnienia wręczyli burmistrz Waldemar Paluch oraz Zbigniew Hanas. Tytuł i statuetka Społecznego Przedsiębiorcy Roku przyznane zostały prezesowi firmy AGRIMPEX, Tomaszowi Piotrowowi.

W trakcie trwania pikniku odbyła się debata poświęcona przedsiębiorczości społecznej w Polsce, moderowana przez dr Sławomira Soleckiego, prorektora z Uczelni Wyższej Państwowej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Przedstawiciele trzech klastrów podpisali porozumienie o współpracy.

Publiczność miała okazję obejrzeć barwne występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Ludowego „Jarosławiaki", Kabaretu „Ikra", Zespołu Tancerzy „Free-Style", czy Stowarzyszenia EM-ART.

Dla najmłodszych przygotowano bogatą strefę animacji i zabawy, z uwielbianymi przez dzieci dmuchańcami, torami przeszkód oraz grami i zabawami. Wśród atrakcji znalazły się m.in. pokazy jazdy konnej zaprezentowane przez Stowarzyszenie Miłośników Koni Arabskich „Arabian", tradycyjna kuźnia kowalska, loterie fantowe.

Wielu wrażeń dostarczyły widzom pokazy, w tym przygotowana przez Jednostkę Strzelecką 2025 akcja odbijania zakładników z rąk uzbrojonych terrorystów z użyciem wozów bojowych.

Uczniowie klasy dziennikarskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika rejestrowali przebieg pikniku za pomocą drona i  kamer. Przeprowadzali też wywiady z uczestnikami imprezy.

 

 

 

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(16.09.2019 | aktualizacja 18.09.2019 13:32)
Archiwum
Maj 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31