Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (161) / 2006 » Jarosławskie galerie
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (161) / 2006

Galeria Rynek 6
20 lat pracy twórczej Krzysztof Krzych świętował z przyjaciółmi w Galerii RYNEK 6. Na zdj. z Henrykiem Cebulą. | Fot. Iwona Międlar
20 lat pracy twórczej Krzysztof Krzych świętował z przyjaciółmi w Galerii RYNEK 6. Na zdj. z Henrykiem Cebulą.
Fot. Iwona Międlar

Dedykuję ją moim przyjaciołom

Sobotnie popołudnie 4 lutego 2006 r. zdominowało ważne dla Jarosławia wydarzenie kulturalne: w Galerii Rynek 6 Krzysztof Krzych ucztował dwudziestolecie pracy artystycznej. Dwadzieścia jeden obrazów powstałych w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy (a większa część w ostatnim miesiącu) podziwiali przyjaciele, znajomi i sympatycy sztuki artysty.

"Dedykuję tę wystawę przyjaciołom, zdaję sobie sprawę, że brzmi to górnolotnie, ale to prawda. Dziękuję za to, że mnie wspieracie" - w taki sposób do bliskich sobie osób zwracał się artysta. Rzeczywiście, wiele z tych osób zjawiło się na wernisażu, byli na nim przedstawiciele świata artystycznego z Henrykiem Cebulą, Jerzym Ślusarzem, Mironem Kowalczukiem i in., naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Jarosławia Andrzej Wyczawski, znaleźli się także członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, rodzina Krzysztofa Krzycha i oczywiście uczniowie/wychowankowie Zespołu Szkół Plastycznych, w którym od lat pracuje malarz. Stanisław Sobocki obecny na wystawie w kilku zdaniach podkreślił wkład artysty w życie kulturalne miasta, podziękował także za namalowanie kopii portretu burmistrza miasta Adolfa Dietziusa, który zawisł w sali narad Urzędu Miasta.

Sama wystawa to pochwała piękna. Naturalnego, zamkniętego w ciele kobiecym, a pokazanego ręką Krzycha w sposób bardzo zmysłowy i pełen wdzięku. Obrazy tchną świeżością i "emanują witalnością" - jak podkreślał Andrzej Wyczawski. Można powiedzieć, że akty kobiece u Krzycha ubrane są w nasycone, intrygujące kolory, pełne ciepła i uroku. Krzysztof Krzych maluje dużo i chętnie, nie należy do tych nauczycieli, którzy teoretycznie przygotowują uczniów do sztuki malarstwa, wystawia swoje prace, prezentuje swój talent, znany jest szerokiemu gronu artystycznemu; swoje obrazy prezentował na wystawach w kraju i poza Polską. Komisarzem wystawy była Elżbieta Piekarska - kierownik Galerii Rynek 6.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31