Strona główna » Nasze wydawnictwa » marzec, nr 3 (161) / 2006 » Jarosławskie galerie
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

marzec, nr 3 (161) / 2006

Mała Galeria MOK
Krzysztof Ziemba zapraszał do Lwowa swoją wystawą fotograficzną "Taki Lwów" w Małej Galerii MOK. Na zdj. z Marzeną Stęc. | Fot. Iwona Międlar
Krzysztof Ziemba zapraszał do Lwowa swoją wystawą fotograficzną "Taki Lwów" w Małej Galerii MOK. Na zdj. z Marzeną Stęc.
Fot. Iwona Międlar

Otwarte drzwi do Lwowa

Tak skomentowana została nowo otwarta w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu wystawa fotograficzna Krzysztofa Ziemby pod nazwą "Taki Lwów". Kilkanaście zdjęć dokumentujących szczegóły pięknych lwowskich zaułków prezentowanych, to efekt kilkudniowego pobytu artysty we Lwowie w maju ubiegłego roku. Uchwycenie detalu jest chyba najtrudniejsze, ale Krzysztof Ziemba świetnie zmierzył się z tym tematem.

Elementem dominującym ekspozycji są na różny sposób ujęte drzwi i bramy lwowskich kamienic, kościołów. Ręka wprawnego fotografa pięknie poprowadziła obrazy: wszystko oświetlone wiosennym słońcem, czasem umyte majowym deszczem, odbija się w słońcu, jak w świetności swojej bogatej historii.

"Spośród 150. zdjęć przekazanych nam do Galerii musiałyśmy wybrać jedynie kilkanaście, jak ciężki był to wybór muszą sobie Państwo wyobrazić" - powiedziała komisarz wystawy Marzena Stęc.

"Chciałem sfotografować Lwów tak jak umiem najlepiej. Zdjęcia, które Państwo widzą nie są ujęciami pocztówkowymi, te bramy i drzwi są przenośnią, iż dla Polaków Lwów będzie zawsze stał otworem. Historii nie da się zmienić i tego miasta jest odczuwalna na każdym miejscu starego miasta" - w taki sposób skomentował swoją wystawę Krzysztof Ziemba.

Do tej wystawy można podejść w różny sposób, ja potraktowałam ją jako pewnego rodzaju zagadkę, niestety nie wszystkie miejsca odnalazłam w pamięci, co skłania mnie do ponownego odwiedzenia Lwowa.

Krzysztof Ziemba jest jarosławianinem, aktywnie działał w środowisku fotografików naszego miasta (Atest 70), od czerwca 2005 r. prowadzi Galerię "Foto-Forum" w Przemyślu. Wystawia swoje zdjęcia na wielu wystawach w kraju, a także poza granicami Polski, jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP.

Wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięli w nim udział: Zbigniew Możdżeń - przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Jarosławia, Stanisław Sobocki, Jerzy Wygoda, miłośnicy fotografii, członkowie Towarzystwa Fotograficznego Atest 2000, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, sympatycy twórczości Krzysztofa Ziemby i wielu innych.

Wystawa czynna była do 3 marca 2006 r.

Iwona Międlar
Numery archiwalne
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31