Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (120) / 2002 » Jarosławskie galerie
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (120) / 2002

U przedszkolaków...

Jak nadal aktualne są słowa filozofa chińskiego Konfucjusza (551 - 479 p.n.e.) brzmiące: "Jeśli chcecie poznać, jakie zwyczaje i obyczaje panują w danym kraju, przysłuchajcie się jego muzyce"przekonać się mogli rodzice i goście zaproszeni na "Jesień teatralną" do Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Marii Kownackiej w Jarosławiu.

To piękne artystyczne wydarzenie miało miejsce dnia 25.X.2002 r. w godzinach popołudniowych. Spotkanie rozpoczęło się miłym powitaniem i krótkim wprowadzeniem wygłoszonym przez p. mgr Alinę Mazur, które przybliżyła zebranym widzom nasz region, jego walory, kulturę rozbudzając jednocześnie wrażliwość na piękno muzyki naszych korzeni. Po ciekawym wstępie, przedszkolaki z grupy III "Stokrotki" pod kierunkiem p. Agaty Krukor i p. Magdaleny Strączkowskiej w poezji i piosence odmalowały zachwycającą urodę polskiej jesieni - jej blaski, cienie i czarowne kolory. W przedstawionej inscenizacji pt. "Muchomor" dzieci mogły zabłysnąć talentem aktorskim.

Równie pięknie i barwnie zaprezentowały się dzieci z grupy VI "Róże". Zachwyciły publiczność swoimi kolorowymi strojami oraz wzruszającym wykonaniem tańców regionalnych. Swój program przygotowały pod kierunkiem p. mgr Aliny Mazur dzieci ubogaciły pięknie recytowanymi wierszami. Licznie zgromadzeni widzowie nagrodzili młodych artystów rzęsistymi oklaskami i pełni miłych wrażeń i artystycznych przeżyć, opuszczali przedszkole, zachowując niewątpliwie to spotkanie w serdecznej pamięci.

Grono Pedagogiczne oraz Dyrektor MP nr 3
Numery archiwalne