Strona główna » Nasze wydawnictwa » sierpień-wrzesień, nr 8-9 (116-117) / 2002 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

sierpień-wrzesień, nr 8-9 (116-117) / 2002

Informacja o drugiej edycji konkursu matematycznego "Mistrz Matematyki"

W roku szkolnym 2001/2002 odbyła się druga edycja konkursu "Mistrz Matematyki". Celem konkursu jest:

  • promowanie uczniów ,którzy są uzdolnieni matematycznie,
  • inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań matematycznych,
  • promowanie nauczycieli pracujących z uczniami zdolnymi.

Już po raz drugi konkursy "Mistrz Matematyki" odbywały się zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjalnych miasta Jarosław oraz gmin powiatu jarosławskiego).

Konkursy zorganizowane były przez nauczycieli matematyki, dla których praca z uczniem zdolnym jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. Zadaniu temu poświęcili wiele czasu i energii. Uczniowie zmagali się na dwóch etapach: szkolnym i rejonowym.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs szczególnie w szkołach podstawowych. Wzięło w nim udział 18 szkół , 207 uczniów . Przewodniczącym komisji konkursowej by nauczyciel matematyki SP nr 4 w Jarosławiu mgr Wojciech Mazur.

W drugim etapie wzięło udział 46 uczniów. Mistrzem Matematyki Szkół Podstawowych została Agnieszka Kamieniecka ze SP Nr 10 w Jarosławiu, drugie miejsce zajęli: Jagienka Jaracz ze SP Nr 4 oraz Katarzyna Wajda ze SP Nr 6 w Jarosławiu, trzecie miejsce otrzymał Mateusz Zagrobelny ze SP w Ryszkowej Woli. Komisja przyznała wyróżnienie uczennicy SP w Wierzbnej - Sylwii Wilk.

W konkursie dla szkół gimnazjalnych wzięło udział 13 szkół , 124 uczniów, w drugim etapie organizowanym w Gimnazjum Nr 3 uczestniczyło 27 uczniów. Mistrzem Matematyk został Patryk Pagacz z Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu. Komisja postanowiła przyznać aż pięć miejsc drugich dla: Dominiki Kasprzak i Agnieszki Cholewińskiej z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek, Andrzeja Ocalewicza i Agnieszki Kulikowskiej z Gimnazjum w Pawłosiowie, Justyny Liszki z Gimnazjum w Piwodzie. Trzecie miejsce zajęli: Łukasz Jagoda z Gimnazjum Nr 3 i Małgorzata Szydełko ze Skołoszowa. Poziom konkursu by wyrównany, dlatego też tak wielu uczestników zostało laureatami.

Doceniając trud nauczycieli przygotowujących uczniów oraz wysiłek włożony u organizację konkursu i pracę w komisjach konkursowych pragnę wyrazić uznanie i podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do kontynuowania idei i celów konkursu. Na wyróżnienie zasługują nauczyciele matematyki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarosławiu , szczególnie mgr Wojciech Mazur, który przygotował etap rejonowy dla szkół podstawowych. Poza tym pragnę podziękować dyrektorom: SP Nr 4 mgr Filomenie Bedli i Gimnazjum Nr 6 mgr Dorocie Białek za udostępnienie szkoły i pomoc w organizacji drugiego etapu konkursu.

Sukces ucznia jest również sukcesem nauczyciela, a także szkoły i całej społeczności lokalnej. Uczniowie uzdolnieni są dumą naszego miasta i powiatu, to im powinno się szczególnie pomagać, doceniać, promować. Rozumiejąc wagę problemu już po raz drugi patronat nad konkursem "Mistrz Matematyki" przejął Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Jarosławia, który ufundował nagrody dla laureatów, za co - w imieniu młodzieży - dziękujemy!

 

Nauczyciel, doradca z matematyki
Ewa Jankowska
Numery archiwalne
Luty 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29