Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(17.03.2018)
Już po raz czwarty z Urzędu Miasta będziemy rozsyłać kartki świąteczne w kilku różnych wersjach graficznych. Wszystko dzięki naszym Mieszkańcom, którzy wzięli udział w IV edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną z motywem miasta Jarosławia. Wpłynęło 186 prac. Zachęcamy do pobrania zwycięskich projektów, wpisania własnych życzeń i rozesłania do swoich bliskich!
(16.03.2018)
Reforma oświaty likwidująca gimnazja i wprowadzająca ośmioletnie szkolnictwo podstawowe z założenia ma trzyletni okres przejściowy. Od poniedziałku 12 marca trwają zapisy do klasy IV i VII Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 utworzonych na kanwie gimnazjów - rodzice, którzy zamierzają zmienić szkołę swojemu dziecku, mogą składać deklaracje w sekretariatach szkół. Do klas I i oddziałów przedszkolnych w szkołach natomiast obowiązuje rekrutacja elektroniczna.
(15.03.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na bezpłatne szkolenia komputerowe, skierowane do osób powyżej 50. roku życia. Szkolenia z podstaw pracy z komputerem, kluczowych programów i aplikacji oraz Internetu, to część projektu Cyfrowa Akademia Seniora. Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zgłoszeń telefonicznych - tel. 666 526 862 lub osobiście w Urzędzie Miasta - pok. 34 (III piętro).
(13.03.2018)
Zachęcamy do pobrania z witryn Google Play lub App Store i testowania nowoczesnej aplikacji - multiprzewodnik po Jarosławiu i Svidniku. Całkowicie darmowe narzędzie będące w fazie testów, zostało nagrodzone prestiżową Różą Regionów 2017, jako jeden z najlepszych projektów promocyjnych zrealizowanych w poprzednim roku. Im więcej mieszkańców i turystów skorzysta z aplikacji i zgłosi ewentualne, konieczne do wprowadzenia udogodnienia czy rozwiązania, tym szybciej nadamy jej ostateczny kształt.
(07.03.2018)
W środę 14 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli (dotyczy także grup żłobkowych w MP 1 oraz MP 10!), oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klas szkół podstawowych. Poza utrzymaniem przejrzystych zasad naboru, ta forma rekrutacji pozwoli Państwu na bieżące śledzenie poszczególnych etapów prowadzonego postępowania od jego rozpoczęcia aż do całkowitego zakończenia. Od kilku lat nabór dla nowo przyjmowanych dzieci odbywa się tylko drogą elektroniczną. Od piątku 9 marca na stronie naboru będzie możliwość zapoznania się z ofertą szkół i przedszkoli.
(23.03.2018)
Turniej Piłki Ręcznej Kobiet im. Leszka Gduli, eliminacyjny mecz do Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym mężczyzn to wydarzenia sportowe czekające jarosławskich kibiców w nadchodzących dniach.
(23.03.2018)
Już jutro, 24 marca państwa na wszystkich kontynentach świata włączą się w akcję ekologiczną „Godzina dla Ziemi”, której celem jest zwiększenie świadomości potrzeby dbania o środowisko każdego dnia. O godz. 20.30 na 60 minut zgaśnie również iluminacja jarosławskiego Ratusza. Do wygaszenia świateł w tym czasie zachęcamy także mieszkańców miasta.
(23.03.2018)
Przed nami XVII edycja „Zlotu Gwiaździstego. Śladami Przeszłości”. Zapraszamy uczniów klas V-VII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie, termin nadsyłania prac mija 9 kwietnia. Od lat organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
(22.03.2018)
21 marca br., pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, w Sali Lustrzanej jarosławskiego CKiP odbyła się gala, podczas której lokalnym pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne zostały wręczone wyjątkowe statuetki „Ambasador Zatrudnienia Wspomaganego 2018”. W spotkaniu udział wziął zastępca burmistrza dr Dariusz Tracz.
(22.03.2018)
To tytuł książki - poradnika Krzysztofa Piersy, z którym spotkanie odbędzie się w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w dniu 13 kwietnia br. o godz. 13.30. Spotkanie skierowane jest do nauczycieli i rodziców. Organizatorem spotkania jest Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Przemyślu filia w Jarosławiu. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem, obowiązują wcześniejsze zapisy.
(22.03.2018)
22 marca 2018 r. (czwartek) w sali narad jarosławskiego ratusza o godz. 9.00 rozpoczną się obrady LXIV sesji Rady Miasta Jarosławia.
(21.03.2018)
Ostatnie z wiosennej edycji spotkań burmistrza z mieszkańcami odbyły się w dzielnicach II i VI, odpowiednio 19 i 20 marca. Tradycyjnie głównym tematem rozmów były remonty dróg i chodników, z uwzględnieniem współpracy z Powiatem Jarosławskim w zakresie współfinansowania modernizacji dróg powiatowych leżących w granicach Jarosławia. Warto podkreślić, że tegoroczne spotkania nie tylko cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców i okazały się dobrą okazją do bezpośredniego kontaktu z włodarzem miasta, ale również przyczyniły się do promowania działalności coraz aktywniejszych rad dzielnic, będących dobrym przykładem funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego.
(21.03.2018)
W ramach cotygodniowych, czwartkowych spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia polecamy najbliższe, 22 marca, o godz. 17.00. Elżbieta Śliwińska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury przybliży postać Teodora Talowskiego, krakowskiego architekta zwanego „galicyjskim Gaudim”, twórcy również jarosławskiego gmachu „Sokoła". Gościem specjalnym spotkania będzie Tadeusz Bystrzak – autor książki pt. „Talowski”. Zapraszamy!
(20.03.2018)
Jarosławscy sportowcy w dobrej formie. Gratulowaliśmy już tenisistom stołowym i łucznikom. Miniony weekend okazał się szczęśliwy także dla kickboxingu. Reprezentantka Klubu Sportów Walki Sokół Jarosław, Katarzyna Świzdor wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski w najbardziej widowiskowej formule K-1. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
(20.03.2018)
W październiku ubiegłego roku została rozstrzygnięta IV edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na rok 2018. To jedna z form współpracy z mieszkańcami, która przynosi konkretne efekty. Jarosławianie zgłosili 56 propozycji. W tym roku, dzięki zmienionym zasadom oraz zwiększonej kwocie do 750 tys. zł, zostanie zrealizowanych aż 19 zadań. Jednym z nich jest projekt „Z Robotem do Szkoły", zgłoszony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Jarosławskiego. 19 marca br. do dziewięciu placówek oświatowych trafiły już specjalne zestawy edukacyjne o łącznej wartości 150 tys. zł. Pakiety przedstawicielom placówek w miejskiej bibliotece wręczyli: burmistrz Waldemar Paluch, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowski, Rafał Młynarski reprezentujący ww. Stowarzyszenie oraz Sebastian Kogut - przewodniczący Rady Dzielnicy nr V.
Strona: 1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 1 z 4 - wszystkich aktualności: 52]
Archiwum
Marzec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31