Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2011
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(08.12.2011)
3 grudnia 2011r. w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu odbyły się warsztaty muzyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania zintegrowanego pod hasłem „Muzyka w wychowaniu przedszkolnym i w nauczaniu zintegrowanym”.
(07.12.2011)
Mała Galeria MOK /Pl. A. Mickiewicza 6/ zaprasza na wernisaż "PREZENTACJI 2011" - Dorocznej Wystawy Fotografii Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego "ATEST 2000". Uroczyste otwarcie ekspozycji: 16 grudnia br. (piątek) o godz. 18.00. Wystawa czynna do 7 stycznia 2012 r.
(07.12.2011)
W grudniu w naszym mieście gościli przedstawiciele X dzielnicy Budapesztu – Köbánya na czele z burmistrzem Robertem Kovácsem. Węgierska delegacja spotkała się z burmistrzem Andrzejem Wyczawskim.
(06.12.2011)
Już niedługo w całym kraju zaczną rozbrzmiewać kolędy i pastorałki, wystawiane będą nieodłącznie związane z polską tradycją Świąt Bożego Narodzenia - jasełka. Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu jak co roku kultywując tę tradycję zaprasza uczestników do udziału w trzech imprezach: Jasełka Przedszkolaków i Spotkania Teatralne "Jasełka 2012" (termin zgłoszenia do 23 grudnia br.) oraz Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek (termin zgłoszenia do 30 grudnia br.). Regulaminy i karty zgłoszenia do pobrania w załączeniu.
(05.12.2011)
Już 18 lat liczą sobie Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia – JAROSŁAWY. W sumie rozdano 166 statuetek. 3 grudnia podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury z rąk burmistrza Andrzeja Wyczawskiego prestiżowe wyróżnienie odebrało dziesięciu nowych laureatów.
(04.12.2011)
Upowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa i podstawowych zasad Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża cały czas – mimo wielu przemian – pozostaje priorytetem PCK i jest elementem wszystkich podejmowanych działań. Zarząd Rejonowy PCK w Jarosławiu również czyni w tym kierunku wiele starań organizując m.in. różnego rodzaju akcje i konkursy.
(03.12.2011)
Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie zajmują się z wielkim pietyzmem problematyką stosunków polsko-żydowskich w czasie ostaniej wojny, w szczególności zaś pomocą udzielaną w tym czasie przez Polaków ludności żydowskiej na Rzeszowszczyźnie. W efekcie powstają różnego rodzaju wydawnictwa odkrywające ciągle nowe fakty, popularyzowane podczas wykładów wygłaszanych w całym regionie przez pracowników naukowych rzeszowskiego IPN.
(02.12.2011)
Trzecie miejsce samorządowców z Jarosławia w Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej z udziałem reprezentacji miast partnerskich.
(02.12.2011)
24 listopada br. był dniem szczególnym dla pracowników jarosławskiego gazownictwa. Obchody Dnia Górnika połączone z jubileuszem 110 lat Jarosławskiego Gazownictwa oraz 45 lat Zakładu Gazowniczego w Jarosławiu stały się okazją do wspomnień i podsumowań nie tylko bieżącego roku, ale również minionego – owocnego okresu działalności. W uroczystościach uczestniczyli m.in. burmistrz Andrzej Wyczawski oraz zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn.
(01.12.2011)
W dniu 25 listopada 2011 r. rozpoczął się kolejny, czwarty już cykl szkoleń, z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu „Bezpieczny Jarosław". Szkolenia przeznaczone są dla uczniów klas V jarosławskich szkół podstawowych i klas II szkół gimnazjalnych.
(01.12.2011)
Miasto Jarosław znalazło się wśród 68 gmin i powiatów z całej Polski, które otrzymały certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” przyznane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. 29 listopada br., podczas gali finałowej I edycji konkursu w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, certyfikat przyznany naszemu miastu odebrał burmistrz Andrzej Wyczawski.
(30.11.2011)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym w kategorii „Zielony Kontakt – zbiórka Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego”.
(30.11.2011)
25 listopada w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jarosławiu odbyła się narada dot. powołania Jarosławskiej Koalicji Antytytoniowej „Odświeżamy nasze miasto”. Z ramienia Urzędu Miasta uczestniczył w niej zastępca burmistrza Bogdan Wołoszyn oraz Bogusław Ryzner ze Straży Miejskiej.
(29.11.2011)
"Złota Szpila" zorganizowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu to konkurs satyryczny z wieloletnimi tradycjami. Mądry śmiech, kąśliwa uwaga i przymrużone oko ściąga do Przemyśla młodych artystów z całej Polski. W tym roku i uczestnicy zajęć teatralnych i wokalnych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu spróbowali swoich sił i odnieśli sukcesy w TURNIEJU RECYTATORSKIM I TURNIEJU PIOSENKI SATYRYCZNEJ 19 listopada br.: Sylwia Gawura zdobyła II miejsce za wykonanie piosenki „Szczęśliwy Dom”, muzyka Wiktor Marut, słowa Paweł Sroka; oraz II miejsce zajęła Katarzyna Lis za recytację utworu satyrycznego „Biuro Obsługi Samobójców” wg. Janusza Osęki. Obie uczestniczki podkreślają, że na konkursie panowała sympatyczna atmosfera a wykonywane utwory przez innych artystów bawiły i ciekawiły.
(25.11.2011)
24 listopada odbył się uroczysty finał jesiennej edycji kampanii profilaktycznej „Uzależnieniom mówimy NIE”, skierowanej do uczniów jarosławskich szkół gimnazjalnych.
Strona: ««  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 2 z 26 - wszystkich aktualności: 385]
Archiwum