Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ"

Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by wspólnie, radośnie i różnorodnie świętować tę okoliczność. Część wydarzeń już trwa, również tych organizowanych w naszym mieście, znaczna większość jeszcze przed nami. „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ"!

Z okazji wyjątkowego jubileuszu, jaki w tym roku świętuje nasza Ojczyzna, Jarosław również włącza się w radosne upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach m.in. koncertach, spotkaniach, wystawach czy konkursach. Wśród inicjatorów wielu ciekawych przedsięwzięć są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry, czy placówki oświatowe.

Dodatkowym, jubileuszowym akcentem jest przygotowany logotyp - radosne wezwanie „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ", który będzie sygnował wszystkie imprezy organizowane i współorganizowane przez Urząd Miasta Jarosławia czy wspierane w formie patronatu honorowego przez burmistrza miasta Waldemara Palucha. 

 

 

Na naszej stronie internetowej została utworzona
zakładka NIEPODLEGŁA,
w której znajduje się skład Komitetu Honorowego
oraz aktualizowany na bieżąco harmonogram wydarzeń.
Zapraszamy!

 

Miejskie obchody rocznicowe oficjalnie zainauguruje 21 kwietnia br. koncert Piosenki „Wolnej" Polski..., który odbędzie się o godz. 18.00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych szkół Muzycznych w Jarosławiu. W piosenkach skomponowanych przez takich twórców jak W. Szpilman, W. Lutosławski czy H. Wars, których nie powstydziłby się Frank Sinatra, będziemy świętować dorobek muzyki polskiej, wolnej i niezależnej. Usłyszymy m.in. „Miłość Ci wszystko wybaczy",  „Autobus czerwony",  „Pierwszy znak" czy „Jej portret".

Wystąpią: Natalia Cieślachowska-Trojnar (sopran), Jadwiga Kot-Ochał (sopran), Łukasz Magdziek (aranżacje, fortepian)
Kwartet smyczkowy „Lejdis" w składzie: Natalia Musz, Natalia Kmita, Aleksandra Jarosińska, Joanna Paluch.

Cena biletu: 20 zł do nabycia w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej CKiP. Szczegóły niebawem na stronie www.ckip.jaroslaw.pl

 

- W 2018 roku cały nasz kraj świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ten radosny jubileusz będzie obchodzony zarówno na szczeblu państwowym, jak też regionalnym i lokalnym, a dla każdego Polaka osobiście będzie powodem do dumy, ale i refleksji nad sprawami wagi najwyższej takimi jak wolność, patriotyzm, obowiązek, Ojczyzna.

Poza tymi oczywistymi, Jarosław ma jeszcze inne powody, aby tę rocznicę celebrować szczególnie uroczyście i w godnej oprawie. Nasze miasto i jego mieszkańcy w okresie i Wojny Światowej doświadczyli ciężkich chwil. Dużą stratą dla zabytków jarosławskich stał się pożar w 1914 r. dawnego kolegium jezuickiego. W czasie dwukrotnej inwazji rosyjskiej oraz związanych z tym bitew pod Jarosławiem i Radymnem w październiku 1914 i w maju 1915 r. mocno ucierpiała ludność cywilna.

Tym większa radość i entuzjazm towarzyszyły pierwszym dniom wolności w listopadzie 1918 roku. Dziś pragniemy przypomnieć te dni chwały i uczcić tych, którzy mieli w nich swój udział - mówi burmistrz miasta, Waldemar Paluch.

 

Świętujmy wspólnie, aktywnie i radośnie!

Kancelaria Burmistrza Miasta
(03.04.2018 | aktualizacja 03.04.2018 07:34)
Archiwum
Sierpień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31