Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(13.03.2018)
Już 27 marca br. historyczny mecz w Jarosławiu! Po raz pierwszy w hali sportowej MOSiR planowana jest 1. Runda Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Przy stole zagra czołówka Starego Kontynentu ze świeżo upieczonym Mistrzem Polski, Jakubem Dyjasem na czele.
(12.03.2018)
Zachęcamy do pobrania z witryn Google Play lub App Store i testowania nowoczesnej aplikacji - multiprzewodnik po Jarosławiu i Svidniku. Całkowicie darmowe narzędzie będące w fazie testów, zostało nagrodzone prestiżową Różą Regionów 2017, jako jeden z najlepszych projektów promocyjnych zrealizowanych w poprzednim roku. Im więcej mieszkańców i turystów skorzysta z aplikacji i zgłosi ewentualne, konieczne do wprowadzenia udogodnienia czy rozwiązania, tym szybciej nadamy jej ostateczny kształt.
(09.03.2018)
Trzecie spotkanie z cyklu wiosennych spotkań burmistrza Waldemara Palucha z mieszkańcami w dzielnicach odbyło się 8 marca w dzielnicy 7 w Szkole Podstawowej nr 7. Podobnie jak poprzednie rozpoczęło się ono prezentacją założeń budżetowych na rok bieżący, zwłaszcza w odniesieniu do rekordowego budżetu inwestycyjnego, który planowany jest na poziomie 35 mln zł. Pytania można było zadawać nie tylko włodarzowi, ale również radnym Rady Miasta Jarosławia oraz dyrektorom wydziałów urzędu i prezesom miejskich spółek.
(09.03.2018)
7 marca br. w jarosławskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z pożegnaniem ze służbą przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu mł. insp. Bogdana Folwarcznego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, a także policjanci i pracownicy jarosławskiej komendy. Za owocną współpracę na rzecz mieszkańców Jarosławia, odchodzącemu na emeryturę komendantowi, podziękował zastępca burmistrza Wiesław Pirożek.
(08.03.2018)
W najbliższy weekend Ministerstwo Sportu i Turystyki organizuje akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Po raz kolejny przyłącza się do niej także Jarosław. Wśród wielu ciekawych ofert znajduje się Podziemne Przejście Turystyczne. Naszą atrakcję 10 marca będzie można zwiedzać z 50 % zniżką oraz audioprzewodnikiem dostępnym 25 % taniej.
(08.03.2018)
Po raz trzeci w tym roku gościliśmy na rynku mobilny punkt poboru krwi. W miniony wtorek (6.03) zarejestrowało się 39 osób, a 24 wsparło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od następnego miesiąca akcja będzie się wpisywała w „Ulicę zdrowia" prowadzoną przez Urząd Miasta w ramach programu „Bezpieczny Jarosław".
(08.03.2018)
7 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. Jakuba Makary odbyło się drugie z wiosennego cyklu spotkań burmistrza Waldemara Palucha z mieszkańcami, w poszczególnych dzielnicach miasta. Wzięli w nim udział radni Rady Miasta Jarosławia, a także dyrektorzy wydziałów urzędu oraz prezesi miejskich spółek, którym również można było zadać pytania.
(08.03.2018)
8 marca to dzień, w którym wyjątkowo mocno i na wiele sposobów mężczyźni wyrażają swoją wdzięczność, podziw i szacunek wobec wszystkich Pań. Do serdecznych życzeń dołączają również Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Przewodniczący Rady Miast Janusz Szkodny wraz z Radnymi.
(07.03.2018)
Wtorkowy (6.03) recital Aleksandry Czernieckiej dostarczył publiczności wiele muzycznych doznań. Pod wrażeniem talentów artystów był m.in. zastępca burmistrza Dariusz Tracz, który podczas koncertu reprezentował honorowego patrona wydarzenia. Bohaterce wieczoru - jarosławskiej absolwentce szkoły muzycznej towarzyszył kwartet smyczkowy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Był to drugi koncert w ramach trwających, VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej.
(07.03.2018)
O rekordowych inwestycjach zaplanowanych w budżecie miasta na rok bieżący, których łączna kwota przekracza 35 mln złotych, najpilniejszych potrzebach i problemach występujących na terenie dzielnicy nr III, burmistrz Waldemar Paluch rozmawiał z mieszkańcami podczas wczorajszego spotkania w Katolickim Centrum Kultury w Parafii pw. Chrystusa Króla. Pytania można było zadawać również dyrektorom poszczególnych wydziałów urzędu i prezesom spółek miejskich. Po spotkaniu zaprezentowano zasady udziału osób zainteresowanych wymianą dotychczasowego pieca na ekologiczny, nowej generacji w projekcie „Ekologiczne Miasta Jarosław", dzięki któremu Miasto ma szansę pozyskać środki zewnętrzne i dofinansować 85% jej kosztów.
(07.03.2018)
7 marca br. w Sali Narad Urzędu Miasta Jarosławia odbyła się doroczna narada Szefów Obrony Cywilnej z terenu miasta Jarosławia, którą poprowadził burmistrz Waldemar Paluch - Szef Obrony Cywilnej Miasta. W spotkaniu uczestniczyli również: zastępca burmistrza Dariusz Tracz, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy zakładów pracy z terenu miasta Jarosławia, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Wojskowej w Jarosławiu.
(06.03.2018)
Winda zewnętrzna przy budynku Szkoły Podstawowej Nr 11 przy ul. Kraszewskiego 39 zainstalowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, została dziś oficjalnie uruchomiona. Burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcą Dariuszem Traczem i dyrektor Wydziału Oświaty Renatą Chlebowską, a także dyrektor SP nr 11 Ewą Leniar, w obecności nauczycieli i uczniów tej szkoły sprawdzali zalety urządzenia.Ta ważna i oczekiwana inwestycja połączona była z konieczną adaptacją budynku. Ostateczny jej koszt wyniósł 310 172,95 zł brutto.
(06.03.2018)
Wybitni i wyjątkowi wirtuozi od 3 marca goszczą na - ważnym muzycznie - wydarzeniu w naszym mieście! VII Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej to gratka dla melomanów i już jarosławska tradycja. Za nami koncert inauguracyjny Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyr. Moniki Bachowskiej, który w minioną sobotę oczarował publiczność. Oficjalnego otwarcia święta muzyki klasycznej dokonał burmistrz miasta, Waldemar Paluch. Kolejne trzy wieczory muzycznych doznać jeszcze w tym tygodniu. Zapraszamy.
(06.03.2018)
333 miast w Polsce oraz 8 za granicą, 70 000 biegaczy – wśród nich również jarosławianie. Już po raz czwarty nasze miasto włączyło się w organizację Biegu Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niedzielne wydarzenie zgromadziło wokół idei upamiętnienia niezłomnych bohaterów ponad 400 osób. Oficjalne uroczystości przed pomnikiem mjr. Władysława Koby, złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą ofiarom represji Powiatowego UB w latach 1944-1956, bieg uliczny z metą na rynku - tak świętowaliśmy 4 marca. Dopisała frekwencja, a mroźna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom stworzyć wspaniałej atmosfery. Dziękujemy wszystkim za udział, a współorganizatorom i sponsorom za pomoc w przygotowaniu wydarzenia!
(06.03.2018)
W piątek, 9 marca 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. Funduszy Europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.30-12.00 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
Strona: «  1 | 2 | 3 | 4  »       [strona 2 z 4 - wszystkich aktualności: 50]
Archiwum
Marzec 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31