Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

(03.08.2018)
Wyjątkowy akcent na jarosławskim rynku w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Do końca sierpnia w centrum naszego miasta można oglądać ciekawie zaaranżowaną wystawę plenerową „Powstała by żyć", przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Jarosław jest trzecim miastem w Polsce, po stolicach kraju i naszego województwa, w którym prezentowana jest ekspozycja. W piątek (3.08) jej otwarcia dokonali dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie oraz burmistrz Waldemar Paluch. Gospodarz miasta wręczył współorganizatorowi wydarzenia pamiątkowy obraz przedstawiający pierwszy mural historyczny w Jarosławiu odsłonięty 9 czerwca br.
(03.08.2018)
Po kilku latach prac konserwatorskich, prowadzonych przez Jacka Bęsia przy prospekcie organowym w jarosławskiej kolegiacie, instrument zabrzmiał w pełnej okazałości. 2 sierpnia br. jego poświęcenia dokonał abp Adam Szal - metropolita przemyski podczas Mszy św., w której uczestniczył m.in. burmistrz miasta Waldemar Paluch z małżonką. Po liturgii mogliśmy wysłuchać koncertu improwizowanego w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego - światowej sławy organisty i mistrza improwizacji z Raciborza. Następnego dnia, w ramach cyklu „Burmistrz zaprasza”, z koncertem organowym wystąpił Michał Daleszczyk.
(03.08.2018)
Od 1994 r. Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje czy przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. Statuetka „JAROSŁAWA” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych, a dwa lata temu zmianie uległa formuła jej przyznawania. W scenerii rynku, w obecności uczestników Jarmarku Jarosławskiego zostało przedstawione grono pięciu osób nominowanych, a wyróżnienie trafiło tylko do jednej z nich. Podobnie będzie i tym razem. Do 5 sierpnia br. można zgłaszać kandydatury. Serdecznie zapraszamy!
(02.08.2018)
Badania słuchu, stóp, ciśnienia tętniczego krwi, czy prawidłowego poziomu glukozy to m.in. zakres bezpłatnych badań jakie można wykonać co miesiąc, w ramach akcji „Ulica zdrowia”. Są też prowadzone porady m.in. przez Jarosławskie Amazonki. 7 sierpnia kolejny termin, zapraszamy od godz. 9.00. Przez ostatnie cztery miesiące przebadało się ponad 1300 osób, a blisko 70 oddało krew w mobilnym punkcie poboru na rynku.
(02.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie dr Dariusz Iwaneczko zapraszają na wystawę plenerową „Powstała by żyć”, którą będzie można oglądać na jarosławski rynku przez cały sierpień. Oficjalne otwarcie 3 sierpnia o godz. 12.00. Zapraszamy! Premiera prezentacji wystawy odbyła się w czerwcu na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. W lipcu ekspozycja gościła w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie. Jarosław jest trzecim miastem w Polsce, do którego zapraszamy na niepodległościową wystawę plenerową!
(02.08.2018)
W piątek, 10 sierpnia 2018 r., zapraszamy do skorzystania z comiesięcznych konsultacji indywidualnych ws. funduszy europejskich, organizowanych w sali narad Urzędu Miasta Jarosławia (ul. Rynek 1, II piętro, pokój nr 26). W godz. 9.00-11.30 dyżurujący specjalista doradzi np. czy nasz pomysł ma szansę na unijne dofinansowanie, jak je pozyskać, gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia.
(02.08.2018)
Punktualnie o godz. 17.00 jarosławianie uczcili pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. W symboliczną godzinę „W” zatrzymali się w refleksji i zadumie nad wydarzeniami, które w tym roku wspominane są po raz 74. Główne uroczystości związane z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowane zostały pod pomnikiem Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej na placu ks. Piotra Skargi. Rozpoczęły się zadumą nad wydarzeniami tamtych dni, apelem poległych, przemówieniami, składaniem kwiatów i wiązanek ku czci bohaterom, a zakończyły mszą św. w intencji bohaterów Powstania Warszawskiego w jarosławskiej kolegiacie.
(02.08.2018)
Kultywując doroczne tradycje dziękczynienia za otrzymane plony burmistrz Waldemar Paluch zachęca rolników z całego miasta do uczestnictwa w delegacji dożynkowej, która reprezentować będzie Jarosław podczas tegorocznego Święta Plonów.
(01.08.2018)
1 sierpnia 2018 r. oddano do użytku nowe oddziały w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Oficjalnego otwarcia dokonał m.in. dyrektor COM Stanisław Krasny, natomiast poświęcenia abp Adam Szal. W uroczystości uczestniczył burmistrz Waldemar Paluch.
(01.08.2018)
Dwoje reprezentantów UKS „Tramp” Jarosław rywalizowało w minionym tygodniu (27-29 lipca) w 67. Mistrzostwach Polski Juniorów. Występ w Kielcach dla jarosławskich łuczników Agaty Osuch i Jakuba Bieli zakończył się udanie. Wywalczyli miejsca na podium w swoich kategoriach. Gratulujemy!
(01.08.2018)
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają na otwarcie wystawy przygotowanej przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Otwarcie wystawy odbędzie się 3 sierpnia br. o godz. 12.00 na jarosławskim rynku.
(01.08.2018)
„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca 2018 roku.
(31.07.2018)
W czwartą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin parafia pw. Bożego Ciała w dniach 1-5 sierpnia br. organizuje Dni Maryjne. Wydarzenie wzbogacą m.in. koncerty organowe w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego oraz Michała Daleszczyka. Współorganizatorem wydarzenia jest m.in. Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury.
(30.07.2018)
Największa gwiazda LOTTO Superligi i PKS-u Kolping FRAC Jarosław – niepokonany Hou Yingchao zostaje w drużynie Mistrzów Polski! Chińczyk to jedyny pingpongista, który pozostaje na Podkarpaciu na kolejny sezon. Czarno-pomarańczowi rozpoczną rozgrywki w LOTTO Superlidze 2 września.
(30.07.2018)
31 lipca br. jest ostatnim dniem zgłaszania przez mieszkańców pomysłów w V edycji budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Wypełniony formularz dostępny na naszej stronie można złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, czekamy również na propozycje wysłane pocztą i przez Internet. Do podziału jest rekordowa kwota 1 miliona złotych, zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na podział środków z miejskiego budżetu. Zapraszamy!
Strona: «  1 | 2 | 3  »       [strona 2 z 3 - wszystkich aktualności: 33]
Archiwum